Ferdinand Porsche Festival 2019 – Liberec

Režim čtení

Předseda největšího Českého Porsche klubu se na nás obrátil s prosbou ohledně propagace jejich srazu a my jim samozřejmě rádi vyhovíme a pomůžeme! Budeme vděční za účast každého!

144. FERDINAND PORSCHE FESTIVAL & 5. AUTOSPORTING

Sobota 31.8.2019, sportovní areále Vesec, Liberec
Ferdinand Porsche Festival je největší setkání majitelů sportovních automobilů Porsche v České republice, pořádané na připomínku místního rodáka a světově známého automobilového konstruktéra 20. století, profesora Dr. Ing. h. c. Ferdinanda Porsche, který se narodil 3.9.1875 ve Vratislavicích nad Nisou. Letos, kdyby byl Ferdinand Porsche věčně živý jako Lenin, tak by oslavil již 144. narozeniny. Porsche Classic Club ČR pořádá toto setkání již tradičně nejbližší víkend datu narozenin Ferdinanda Porsche a v posledních letech je tato akce i s mezinárodní účastí, když přijíždí majitelé Porsche z Německa a Slovenska. Očekáváno je až 200 automobilů Porsche, od roku 1954 až po současnost.

Autosporting je setkání historických ale i současných sportovních a závodních automobilů různých značek, pořádané především jako připomínka na motoristickou historii Liberce, neboť v tomto městě byl první automobil již roku 1893 dovezený místním průmyslníkem, baronem Theodorem von Liebiegem. Byl to první automobil na našem území a třetí v celém Rakousko Uhersku. Současně si ale připomínáme velký počet automobilových závodníků, kteří do Liberce, ale také nedalekého Jablonce nad Nisou, přiváželi vybojované vavříny z množství závodů a soutěží po celém světě. Z těch nejznámějších jmenujme například Laopolda Lancmana, Jiřího Bergra, Zdeňka Vojtěcha, Břetislava Enge, Ladislava Bareše, Vlastimila Tomáška, bratry Veselé, ale i Jiřího Moskala a mnohé další. Město Liberec se díky motoristickému sportu může pyšnit i prvním českým pilotem ve Formuli 1, Tomášem Enge a značným počtem jeho následovníků v mnoha dalších disciplínách motoristického sportu. Tuto dlouhou historii motorismu v Liberci oslavíme setkáním jak historických, tak i současných sportovních a závodních automobilů různých značek. Věříme, že přijede nejméně padesátka opravdu zajímavých automobilů.

Obě akce pořádá současně Porsche Classic Club ČR, který má v Liberci již více jak 35 letou tradici a je největším Porsche klubem v České republice. Partnerem akce je také motoristická agentura Autocultura a internetový portál Automuzeum.cz

Program setkání:

od 10:00 hodin – příjezd účastníků, příznivců i diváků
od 11:00 hodin – představení některých zajímavých automobilů moderátorem
od 12:00 hodin – ukázkové jízdy vozů Porsche, tak i veteránů a závodních vozů. Příjezd více jak stovky historických motocyklů.
od 13:00 hodin – příjezd skupiny historických vozidel akce Šimi šou, jízdy zručnosti historických motocyklů
od 14:30 hodin – vyhlášení nejzajímavějších vozů Porsche na setkání
od 15:00 hodin – postupný start do krátké orientační Ferdinand Porsche Tour s cílem v Technickém muzeu Liberec
od 16:00 hodin – setkání bude pokračovat v areálu Technického muzea Liberec, kde si budou moci účastníci prohlédnout expozice TML, a naopak diváci alespoň část vozidel, která přijedou z Vesce.
v 18:00 hodin – ukončení akce, odjezd domů

Jak účastníci obou spojených akcí, tak i diváci mají možnost přijet svými vozidly až přímo do centra veškerého dění, přímo do areálu Vesec, kde pro ně bude připraveno dostatečně velké parkoviště. Cena parkovného činí 100 Kč za auto, za motocykl 50,-Kč. Pěší vstupné do sportovního areálu Vesec je zdarma.

Podobné články

Komentáře

Domů
Blog
Události
Inzerce
Obchod