DriveZone Infocentrum

Funkce webu

 • Sociální síť DriveZone

  Náš web jako jediný web svého druhu v ČR disponuje jednou velkou zvláštností / vychytávkou. Máme uvnitř webu integrovanou vlastní sociální síť pro všechny motoristy, autíčkáře, petrolheady, milovníky aut, automobilové nadšence a fanatiky! Jejím hlavním posláním je sdružovat a umožňovat poznávat nové lidi se stejnou zálibou. Přeci jen máme určitě minimálně jednu věc společnou. Tou věcí je láska k autům. Samozřejmě pro plný přístup ke všem funkcím, které naše síť nabízí, musíš být registrován(a) a přihlášen(a) na našem webu.

  Jak sociální síť DriveZone funguje a co nabízí?
  – možnost sdílet příspěvky typu: statusy, fotky, videa, soubory, ankety, pocity, označovat přátele. Můžeš se zkrátka s ostatními podělit o cokoliv, co máš na srdci.
  – možnost přidávat si členy sítě do přátel.
  – možnost sledovat / odebírat aktivitu ostatních členů.
  – možnost psát si s přáteli v DriveZone Messengeru (více informací níže).
  odměnový systém za aktivitu a přehled o stavu DriveCoinů na Tvém profilu (více informací níže).
  – možnost správy Tebou přidaných inzerátů. Nově přidané Inzeráty jsou navíc automaticky přidány do feedu příspěvků v globálním streamu aktivit (v menu záložka Komunita – Aktivita).
  – možnost hodnotit ostatní členy sítě DriveZone.
  – možnost zvát nové lidi / Tvé přátele do sociální sítě DriveZone, pokud ještě nejsou členy.
  – možnost vytvářet Skupiny. Každá Skupina má svůj management systém, vlastní chat místnost v DriveZone Messengeru, možnost zvát ostatní členy sítě k přidání se do Skupiny. Můžeš si vytvořit Skupinu pro veřejnost viditelnou všem, nebo soukromou jen pro zvané.
  – možnost přidávat si zajímavé příspěvky ostatních do Záložek / oblíbených.
  – možnost komentovat příspěvky ostatních
  – možnost sdílet příspěvky z naší sítě ven na jakoukoliv jinou známou sociální síť (Facebook, Reddit, Twitter, Pinterest a další…)
  - možnost crosspostovat / přesdílet příspěvky napříč sítí do Skupiny, na svůj profil atd.
  – pokročilý systém nastavení preferencí a soukromí.
  – notifikační systém – všechna důležitá upozornění ze sítě Ti budou chodit do zvonečku v záhlaví našeho webu.
  – řekni něco o sobě! Vyplň si profilové informace v profilové sekci BIO, ať ostatní vědí, kdo jsi. Na Tvou Nástěnku si můžeš ve formě widgetů přidat vše důležité, co by ostatní mohlo zajímat. Tvé dovednosti, nabízené služby, projekty, důležité odkazy (například odkazy na Tvoje profily na jiných sociálních sítích), oblíbený citát, oblíbené video a tak dále.

  Pokud hledáš komunitní zázemí pro sebe nebo Tvou komunitu, využij všeho, co naše sociální sít pro petrolheady nabízí!

  V budoucnu plánujeme vývoj vlastní mobilní aplikace, naše sociální síť samozřejmě bude její nezbytnou součástí.

 • DriveZone Messenger

  Náš Messenger umožňuje chatování s ostatními registrovanými členy naší integrované sociální sítě pro petrolheady. Pokud máš přihlášený odběr upozornění / notifikací, budeš navíc i na nové zprávy a události v chatu upozorněn(a), Napsat zprávu uživateli naší sítě můžeš pouze za předpokladu, že se vzájemně přidáte do přátel. Můžeš také využít náš Globální chat pro komunikaci s ostatními uživateli.

  Co vše DriveZone Messenger umí a nabízí?
  – upozornění na nové zprávy při zapnutém odběru
  – emoji / gify
  – posílat soubory jako jsou například videa, fotky, dokumenty
  – audio chat (volání s přáteli)
  – video chat (videohovory s přáteli)
  – chat místnosti, hromadné konverzace a komunitní chaty pro Skupiny

  V budoucnu plánujeme vývoj vlastní mobilní aplikace pro naši sociální síť, náš messenger samozřejmě bude její nezbytnou součástí.

 • DriveZone Kalendář

  Náš Kalendář událostí je nejpropracovanější a nejnavštěvovanější automotive kalendář svého druhu v České republice. Je to užitečný pomocník pro každého petrolheada. Jeho hlavním posláním je seskupovat všechny automobilové události v ČR a udržovat tak maximální informovanost naší komunity a náštěvníků tak, aby jim žádná událost neutekla. Disponuje notifikační funkcí, kdy při případné důležité změně v události (změna termínu, místa, času nebo zrušení události) informuje náštěvníky a členy komunity se zapnutým odběrem notifikací o dané změně. Ty nejzajímavější automobilové události navíc promujeme při publikaci odesláním push notifikace všem odběratelům, kterých jsou tisíce. Přidat událost(i) může každý registrovaný uživatel našeho webu. Admin tým se pak postará o kontrolu, doplnění důležitých informací a publikaci události.

 • DriveZone Inzerce

  Naše Inzerce je zcela bezplatná a určená všem, kteří chtějí prodat / poptat / vyměnit cokoliv co je automotive. Výhodou naší inzerce je widget „Náhodný inzerát“, který zajišťuje náhodnou rotaci všech inzerátů napříč všemi podstránkami webu. Náš web navíc navštěvují hlavně autíčkáři – je tak vyšší šance, že si najdete kupce právě u nás. Ty nejzajímavější inzeráty navíc zviditelňujeme na našich sociálních sítích čítajících desítky tisíc odběratelů.

  Všeobecné podmínky Inzerce DriveZone.cz
  - Bezplatná automobilová Inzerce DriveZone.cz je určena pro vše automotive! Cokoliv mimo automobilovou tématiku nebude schváleno! Na schválení inzerátu si vyhrazujeme čas 48 hodin od jeho přidání. O schválení inzerátu budeš informován(a) e-mailem.
  - Inzerce je bezplatná a může její služby využít každý návštěvník. Po vložení inzerátu se Ti automaticky vytvoří účet pro možnost editace/smazání inzerátu.
  - Pokud je Tebou nabízené zboží prodané nebo je nabídka již neplatná, prosíme o označení inzerátu jako "Prodáno" nebo o jeho úplné smazání! Pokud tak učiníš, vyhneš se zbytečným e-mailům nebo telefonátům od případných zájemců. Správu svých inzerátů najdeš v menu Inzerce - Moje inzeráty.

  Expirační systém inzerce
  - Platnost každého inzerátu je nastavená na 180 dní od přidání do naší inzertní databáze.
  - 3 dny před skončením platnosti inzerátu (před jeho expirací) obdržíš e-mail s upozorněním na nutnost obnovení Tvého inzerátu. Pokud inzerát do těchto tří dní neobnovíš, přestane se zobrazovat veřejnosti.
  - 3 dny po skončení platnosti inzerátů = po jeho expiraci, dostaneš ještě jeden upozorňovací e-mail na stále možnou obnovu inzerátu v případě, že jsi první upozornění zmeškal(a), přehlédl(a) nebo jsi na obnovu zapomněl(a).
  - Po uplynutí 185 dní od přidání do databáze je inzerát, který nebyl obnoven, automaticky smazán systémem. Jeho obnova je možná už pouze Adminem. Snaž se ale této situaci vyvarovat a obnov svůj inzerát zavčasu.

  Vyhrazujeme si právo Tvůj inzerát neschválit, smazat či upravit pokud:
  - Daný inzerát nesouvisí nijak s automotive tématikou.
  - Se prokáže, že daný inzerát působí nedůvěryhodně (jedná se o FAKE).
  - Pokud obsahuje vulgarismy či jinak porušuje nepsaná pravidla slušného chování.
  - Je v rozporu s platnými zákony České republiky

 • DriveZone NewsLetter

  NewsLetter e-mailový je rozesílač novinek z našeho webu. Při publikování nového článku jsou všem odběratelům rozeslány e-maily s novým článkem ve 20:00 daného dne. Jeho odběr si lze přihlásit v NewsLetter widgetu nebo na této stránce. Odběr lze kdykoliv zrušit.

 • DriveCoin

  DriveCoin, zkrácěně „DC“, je naše interní měna / token / platidlo. Je to nedílná součást našeho odměnového systému. DriveCoiny lze získávat za různé aktivity na DriveZone a využívat je tak i jako formu členského benefitu. Stav svých DriveCoinů zjistíš na svém profilu. Více o naší měně DriveCoin se dozvíš ZDE.

 • Upozornění / notifikace z DriveZone

  Chceš být upozorněn(a) na všechny novinky z našeho webu? Stačí si povolit odběr upozornění.


  Při zapnutém odběru Tě upozorníme na:
  – naše nové články / příspěvky v Blogu
  – nové zprávy z DriveZone Messengeru
  – na nově přidané automobilové události do našeho kalendáře, případně na změny v již přidaných událostech – do upozornění posíláme to nejzajímavější, nejdůležitější.

  Se zapnutým odběrem našich notifikací Ti už nic neunikne! Od nás nedostaneš více jak 3 notifikace za den. Nechceme, aby naše notifikace byly někomu na obtíž.

Něco nefunguje

 • Omylem jsem si zablokoval(a) notifikace

  Pokud jsi nepotvrdil(a) odběr upozornění / notifikací ve vyskakovacím odběrovém okně, vzal náš systém Tvé rozhodnutí jako zákaz odesílání upozornění.

  Pokud si chceš upozornění dodatečně povolit:
  – klikni na ikonku Zámku u URL adresy webu (řádek pro napsání adresy jakéhokoliv webu)
  – klikni na Oprávnění
  – klikni na Oznámení
  – povol upozornění z DriveZone.cz

  Alternativně:
  – promaž komplet historii prohlížeče
  – navštiv / načti znovu náš web a tentokrát klikni u notifikací na modré tlačítko POVOLIT.

  Pokud Ti i tak upozornění nechodí, napiš nám!

 • Nepřišel mi e-mail z DriveZone

  E-maily generované naším systémem mohou mít lehkou prodlevu maximálně v řádech několika málo minut. Zaleží to na mnoha faktorech, jako je například zatížení mailserveru. Pokud například do 5 minut e-mail jakéhokoliv typu nedorazí, zkuste mrknout do složek spam / hromadné. Občas se může stát, že naše maily zabloudí kam nemají. Pokud se tak stalo, doporučujeme přidat náš [email protected] mail do povolených adres.

  Pokud e-mail opravdu nedorazil, nahlaste nám problém.

Často kladené dotazy

 • Je DriveZone firma nebo jiný typ právnického subjektu?

  Zatím ne 🙂 Jsme neziskový projekt, to co děláme děláme proto, protože nás to baví a naplňuje. Razíme heslo od petrolheadů petrolheadům. Děláme to pro komunitu, pro lidi – pro Vás všechny!

  Založení živnosti, potažmo Společnosti s Ručením Omezeným (s.r.o.), nicméně v budoucnu určitě nevylučujeme. Tak velký projekt jako je DriveZone už vyžaduje velké množství financí nejen pro svůj chod ale i další rozvoj. Nemůžeme ho věčně dotovat, že? 🙂

 • Odkud DriveZone pochází? Má své sídlo?

  Jádro DriveZone týmu sídlí ve východních Čechách, nicméně máme členy tak nějak rozeseté po celé ČR 😀 Sídlo jako takové zatím nemáme, ale rádi bychom v budoucnu měli své komunitní centrum – zabezpečený areál, zastřešená stání pro menší srazy a akce s nejbližšími členy komunity. Snad se jednou dočkáte vy i my.

Back to top button