Právě běží slevová akce na MERCH DriveZone komunity 👥 Stačí při nákupu zadat kód DZ10 pro 10% slevu 🔥 Doprava ZDARMA při objednávce nad 1299,- 🤝

DO OBCHODU 🛒

Downpipe je součástí výfukového systému motoru automobilu, která slouží k odvádění výfukových plynů z motoru do zadní části vozidla. Jedná se o trubku, která propojuje výstupní otvor motoru s hlavní výfukovou trubkou. Downpipe má významný vliv na výkon a zvuk motoru.

Downpipe umožňuje snížit odpor výfukových plynů a zlepšit tak průtok výfukovým systémem, což má za následek zvýšení výkonu motoru. Pokud by downpipe nebyl optimalizovaný pro daný vůz, mohl by bránit odvádění výfukových plynů z motoru, což by mělo negativní dopad na výkon motoru. Kromě výkonu má downpipe také vliv na zvuk motoru. Pokud je downpipe vyroben z materiálů, které umožňují rychlé odvádění výfukových plynů, může to mít za následek hlasitější zvuk výfuku, což může být pro některé řidiče pozitivní efekt, pro jiné zas negativní. Naopak, pokud by downpipe byl příliš omezující, mohl by mít za následek tlumenější zvuk výfuku.

Downpipe

Optimalizace downpipe je také důležitá pro řízení emisí výfukových plynů. Pokud je downpipe vyroben s ohledem na optimalizaci průtoku a zlepšení výkonu, může to mít za následek i snížení emisí výfukových plynů.

Powered by Wiki

Back to top button
SLEVOVÉ KÓDY