Pojem “Bi-xenony” se týká osvětlení používaného v předních světlometech vozidel. Jedná se o technologii osvětlení, která kombinuje xenonové výbojky s možností přepínání mezi dálkovým a potkávacím světlem.

Xenonové výbojky jsou typem výbojky, která využívá xenonový plyn pro generování světla. Xenonové světlo je intenzivnější a má vyšší barevnou teplotu než tradiční halogenové žárovky, což znamená, že poskytuje lepší viditelnost na silnici.

Funkce “Bi-xenon” se týká způsobu, jakým jsou použity xenonové výbojky ve světlometech. Osvětlení Bi-xenon je navrženo tak, aby jedna xenonová výbojka mohla sloužit pro obě světelné funkce – dálková světla a potkávací světla zároveň. To se děje pomocí mechanismu, který umožňuje xenonové výbojce posunout se nebo rotovat, aby se změnilo rozložení světla.

Při zapnutí dálkových světel je xenonová výbojka umístěna tak, aby svítila v optimálním úhlu pro dosažení maximálního dosahu a osvětlení vzdálených objektů. Při přepnutí na potkávací světla se xenonová výbojka posune nebo otočí, aby osvětlila širší oblast blízko vozidla pro lepší viditelnost v městském provozu nebo na rozdělených silnicích.

Díky kombinaci vysokého jasu, vyšší barevné teploty a schopnosti přepínat mezi dálkovými a potkávacími světly poskytují Bi-xenony lepší osvětlení silnice ve srovnání s tradičními halogenovými světly. Tím zlepšují nejen viditelnost, ale i a bezpečnost při jízdě v noci.

Domů
Blog
Události
Inzerce
Obchod