Právě běží slevová akce na MERCH DriveZone komunity 👥 Stačí při nákupu zadat kód DZ10 pro 10% slevu 🔥 Doprava ZDARMA při objednávce nad 1299,- 🤝

DO OBCHODU 🛒

RHD

Ve světě automobilů zkratka „RHD“ označuje termín „Right Hand Drive“ (volant na pravé straně). Označuje vozy, kde je umístění volantu na pravé straně vozu, zatímco jízdní pruh je většinou nalevo. Tato konfigurace je typická pro země, kde se jezdí vlevo, jako je například Spojené království, Austrálie, Indie a další. Vozidla s konfigurací RHD mají například sedadlo řidiče na pravé straně vozu a pedály na stejné straně jako v levostranných vozidlech. V některých zemích, kde se jezdí vpravo, mohou být vozy s RHD používány, například pro určité specifické účely, jako jsou závody nebo sběratelské vozy.

Seznam všech zemí, kde se standardně používají vozidla s pravostranným řízením:
Spojené království, Austrálie, Nový Zéland, Japonsko, Indie, Jihoafrická republika, Irsko, Hongkong, Singapur, Malajsie, Thajsko, Indonésie, Pákistán, Keňa, Malawi, Kyperská republika, Malta, Bahamy, Barbados, Bermudy, Jamajka, Trinidad a Tobago, Mauricius, Kypr (tzv. Britská základna Akrotiri a Dhekelia), Guyana, Zambie, Zimbabwe, Namibie, Eswatini (dříve Svazijsko), Mosambik, Lesotho, Surinam, Antigua a Barbuda, Grenada, Dominika, Saint Kitts a Nevis, Saint Lucia, Maledivy, Falklandské ostrovy, Réunion, Mauritánie, Sri Lanka.

Powered by Wiki

Back to top button
SLEVOVÉ KÓDY