Podložky kol

Podložky kol (anglicky “wheel spacers”) jsou používány na automobilech k rozšíření rozchodu kol, což je vzdálenost mezi středy kol na jedné nápravě. Jedná se o tenké kovové disky, které se umisťují mezi náboje kol a ráfky.

Podložky kol mají několik funkcí a výhod:
Estetické úpravy: Rozšiřovací podložky kol mohou poskytnout vozidlu agresivnější vzhled tím, že rozšíří rozchod kol a zvýší šířku náprav. To může pomoci vytvořit sportovnější vzhled vozidla a lépe vyplnit podběhy karoserie.

Stabilita a ovladatelnost: Použití podložek kol může zlepšit stabilitu a ovladatelnost vozidla. Rozšíření rozchodu kol může snížit náklony karoserie v zatáčkách a zlepšit přilnavost pneumatik k vozovce. To může vést ke zlepšenému ovládání a lepšímu řízení vozidla.

Větší mezera mezi komponenty: Podložky kol mohou také zvětšit mezery mezi nábojem a brzdovými součástmi nebo zavěšením. To může být užitečné, pokud se pneumatiky nebo ráfky příliš blíží k těmto komponentám a dochází k jejich kontaktu nebo ovlivňují jejich funkci.

Možnost instalace větších disků:Použití podložek kol může umožnit instalaci větších ráfků nebo disků na vozidlo. Pokud jsou brzdové součásti příliš blízko k náboji, mohou podložky kol posunout ráfek dále od brzdových komponent, aby se zajistilo, že nové větší disky se vejdou bez problémů.

Při použití podložek kol je důležité dbát na správnou volbu tloušťky podložek a správné upnutí kol. Do roku 2020 se jednalo o nelegální úpravu automobilu v rozporu s legislativou České republiky. Toho roku došlo ke změně legislativy, kdy je možné si nechat podložky (s potřebnou homologací) dodatečně dopsat do technického průkazu.

Domů
Blog
Události
Inzerce
Obchod