Quattro

Systém Quattro je název pro pohon všech kol vyvinutý a používaný automobilovou značkou Audi. Jedná se o permanentní systém pohonu všech kol, který rozděluje hnací sílu mezi přední a zadní kola v závislosti na podmínkách a adhezi na silnici.

Systém Quattro byl poprvé představen v roce 1980 a od té doby se stal charakteristickým prvkem vozidel Audi. Jeho hlavním cílem je zlepšit trakci, stabilitu a ovladatelnost vozidla ve všech podmínkách, včetně náročných povětrnostních podmínek a nerovných povrchů.

Systém Quattro využívá stálý rozdělovací převodový mechanismus, který posílá hnací sílu na přední a zadní kola v poměru 40:60. Tento poměr se může v závislosti na situaci a podmínkách měnit až na 70 % hnací síly na přední kola a 85 % na zadní kola. Přesné rozdělení síly je řízeno elektronicky a adaptuje se na základě různých faktorů, včetně rychlosti vozidla, adheze na silnici a řidičova stylu jízdy.

Díky systému Quattro vozidla Audi poskytují vynikající trakci, stabilitu a jízdní vlastnosti ve všech podmínkách. Systém pomáhá předcházet prokluzování kol, zlepšuje ovladatelnost při průjezdu zatáčkami a poskytuje větší jistotu a bezpečnost pro řidiče. Systém Quattro je používán v různých modelech značky Audi, včetně sedanů, SUV a výkonných sportovních vozů. Je to jedna z hlavních charakteristik značky Audi a významně přispívá k reputaci značky ve spojení s pohonem všech kol a vynikající dynamikou jízdy.

Domů
Blog
Události
Inzerce
Obchod