Launch Control

Launch control je funkce ve vozidle, která umožňuje optimalizovaný start z místa pro dosažení maximálního zrychlení. Je často přítomna v sportovních a výkonných automobilech a slouží k minimalizaci ztrát trakce a maximalizaci výkonu při startu.

Pomocí funkce launch control řidič aktivuje speciální režim nebo sekvenci nastavení, která optimalizuje parametry motoru, převodovky a trakčního systému. Během startu se systém stará o udržování optimálních otáček motoru a kontrolu nad přenosem výkonu na kola.

Při použití launch controlu řidič zpravidla použije před startem speciální tlačítko nebo provádí určitou sekvenci akcí na ovládacím panelu, aby aktivoval režim. Po aktivaci řidič drží brzdový pedál a plně zašlápne plynový pedál. Systém poté udržuje otáčky motoru na optimální hodnotě pro start, obvykle v rozmezí s vysokými otáčkami a současně optimalizuje přenos výkonu na kola, aby minimalizoval prokluz pneumatik.

Po uvolnění brzdového pedálu systém kontroluje a optimalizuje trakci a výkon vozidla, aby zajistil rychlý a stabilní start. To může zahrnovat ovládání klidového prokluzu diferenciálu, přepínání rychlostí v převodovce nebo jiné mechanismy, které pomáhají dosáhnout maximálního zrychlení.

Domů
Blog
Události
Inzerce
Obchod