Turbo timer

Určitě jsi někdy slyšel o turbo timeru ve spojení s turbodmychadlem a možná jsi se ptal sám sebe, jaký je vlastně jeho účel. Turbo timer je jedním z přístrojů, které mohou pomoci prodloužit životnost turbodmychadla.

Turbo timer je elektronické zařízení, které slouží k ochraně turbodmychadla a motoru vozidla. Po vypnutí motoru turbo timer udržuje kompresorové kolo uvnitř turba v chodu, aby zajišťoval dostatečné chlazení turbodmychadla po dobu, kterou lze nastavit v závislosti na typu vozidla a počtu ujetých kilometrů.

Většinou je to řešeno tak, že po vypnutí klíčku turbo timer drží motor vozu v chodu po nezbytně nutnou nebo přednastavenou dobu. Během této doby turbodmychadlo stále rotuje, což umožňuje odvádění tepla, které se hromadí při jeho činnosti. Po uplynutí stanovené doby se turbo timer automaticky vypne a vypne i motor, čímž ochrání turbodmychadlo a motor vozidla před přehřátím. Turbo timer může být instalován jako samostatné zařízení nebo být součástí jiného elektronického systému v vozidle.

Domů
Blog
Události
Inzerce
Obchod