Klimakompresor

Klimakompresor je součástí klimatizačního systému automobilu, který slouží k chlazení interiéru vozidla. Klimakompresor se nachází v motorovém prostoru a je poháněný pomocí řemene od motoru vozidla.

Klimakompresor má za úkol stlačit chladicí médium (obvykle je to freon) a tím zvýšit jeho tlak a teplotu. Poté chladicí médium prochází chladičem a odvádí teplo z interiéru vozidla ven. Klimakompresor také reguluje množství chladicího média, které se dostává do systému, aby se udržovala požadovaná teplota v interiéru vozidla.

Kompresor klimatizace

Bez klimakompresoru by klimatizace v automobilu nefungovala a v horkých letních dnech by mohlo být velmi nepříjemné cestovat v horkém a dusném počasí. Klimakompresor také pomáhá odvlhčit vzduch v interiéru vozidla, což zvyšuje komfort řízení a zlepšuje viditelnost při deštivém počasí (nemlží se okna).

Správná údržba klimakompresoru je důležitá pro jeho dlouhodobou životnost a účinnost klimatizace. Je důležité pravidelně měnit, popřípadě doplňovat chladicí médium a v případě poruchy nebo opotřebení klimakompresoru ho včas vyměnit. Jedině tak může být zajištěna správná funkčnost klimatizace a kýžený cestovní komfort.

Domů
Blog
Události
Inzerce
Obchod