Isofix

Isofix je standardizovaný systém pro montáž dětských autosedaček ve vozidle. Jedná se o mezinárodní normu, která usnadňuje a zajišťuje správnou instalaci autosedačky a zvyšuje bezpečnost dětí v automobilu.

Isofix se skládá ze dvou pevných připojovacích bodů umístěných mezi sedačkou a zádovou částí zadního sedadla vozu a jednoho připojovacího bodu (tzv. upínacího popruhu) umístěného na spodní části autosedačky. Tato systémová propojení jsou navržena tak, aby se autosedačka pevně a bezpečně uchytávala ve vozidle.

Montáž autosedačky s Isofixem je obvykle snadnější než tradiční metody s použitím bezpečnostních pásů. Stačí umístit autosedačku na sedadlo vozu, zarazit připojovací body do Isofixových kotevních bodů ve vozidle a utáhnout upínací popruh, který přidržuje autosedačku pevně na místě. Na konci popruhu je často přítomný indikátor, který ukazuje, zda je sedačka správně upevněna.

Isofix přináší několik výhod, jako je snadná a rychlá instalace, přesná a bezpečná montáž, snížené riziko nesprávného použití autosedačky a zvýšená stabilita sedačky při nehodě. Díky standardizaci Isofixu jsou vozidla vybavená tímto systémem kompatibilní s autosedačkami označenými jako “Isofix” nebo “Isofix ready”.

Domů
Blog
Události
Inzerce
Obchod