Aero stěrače

Aero stěrač je moderní typ stěrače, který se používá zpravidla na čelním skle vozidla, ale může být i na zadním skle. Jeho název je odvozen od anglického slova „aero“, což znamená „aerodynamický“. Oproti tradičním stěračům má aero stěrač speciální design, který má minimalizovat odpor vzduchu a zlepšit efektivitu stírání. Je tvořen pouze pružnou lištou namísto kovového ramínka jak je tomu u klasických stěračů.

Aero stěrače se přizpůsobují tvaru čelního skla a vytvářejí rovnoměrný tlak při stírání. Díky tomu jsou schopny odstranit vodu a nečistoty s větší efektivitou a minimalizovat vznik nečistých míst na skle.

Další výhodou aero stěračů je jejich nižší hlučnost při provozu, díky aerodynamickému designu a přesnému přilnutí k čelnímu sklu. To pozitivně přispívá ke komfortnější jízdě.

Aero stěrače

Je třeba poznamenat, že aero stěrače jsou specifické pro každý model a typ vozidla. Je důležité vybrat správnou délku aero stěrače, která odpovídá rozměrům čelního nebo zadního skla vašeho vozidla, aby bylo stírání optimální.

Powered by Wiki

Back to top button

Staň se členem DriveZone komunity!

Pouze přihlášení uživatelé mají přístup ke všem funkcím projektu DriveZone®

SLEVOVÉ KÓDY