Nitro

Pojem “nitro” ve spojitosti s automobily obvykle odkazuje na zkrácený slangový výraz pro “nitrous oxide” (N2O), chemický plyn známý také jako “dušičnan”. V automobilovém kontextu se používá jako termín pro systém vstřikování dusičnanu (slangově dusíku) do motoru, aby se dočasně zvýšil výkon vozidla.

Vstřikování nitra do motoru zvyšuje koncentraci kyslíku, což umožňuje krátkodobé účinnější spalování paliva. To může vést k dočasnému zvýšení výkonu motoru a rychlejšímu zrychlení vozidla. Použití nitra je často spojováno s výkonovými závody a tuningem automobilů, kde se snaží dosáhnout maximálního výkonu a rychlosti. Spousta z vás může znát ve spojitosti s nitrem také zkratku NOS, což znamená “Nitrous Oxide Systems”. To je výrobce dusíkových lahví a systémů pro závodní auta. Dusík se dostal do povědomí petrolheadů především díky filmům Rychle a Zběsile a sérii her Need for Speed.

Nitrous Oxide System - NOS
Tlaková Láhev dusíku Nitrous Oxide System (NOS)

Je však důležité si uvědomit, že použití nitra na silnicích může být nelegální v mnoha jurisdikcích, a to kvůli bezpečnostním a environmentálním důvodům. Použití nitra vyžaduje správnou instalaci a řízení, a je nezbytné dodržovat všechny bezpečnostní předpisy a místní zákony.

Domů
Blog
Události
Inzerce
Obchod