Alcantara

Alcantara je druh syntetické textilie, která se často používá jako náhražka kůže. Jedná se o vysoce kvalitní materiál, který kombinuje estetiku a vlastnosti pravé kůže s odolností a snadnou údržbou syntetických materiálů.

Alcantara byla vyvinuta italskou společností Alcantara S.p.A. a poprvé byla představena v roce 1972. Tato textilie se vyrábí z mikrovláken založených na polyesteru, které jsou potaženy vrstvou polymeru. Výsledkem je materiál, který je měkký, příjemný na dotek a podobný pravé kůži.

Alcantara je oblíbená ve světě módy a designu a používá se především pro výrobu interiérů automobilů, nábytku a doplňků. Jeho luxusní vzhled a odolnost proti opotřebení jej činí atraktivní volbou pro ty, kteří chtějí elegantní a trvanlivý materiál. Alcantara je také populární ve světě vrcholového sportu, kde se používá také například na volanty, gripy řídítek a sedla u motocyklů.

Alcantara je relativně snadno udržovatelný materiál. Obvykle stačí pravidelné vysávání a čištění měkkým vlhkým hadříkem.

Domů
Blog
Události
Inzerce
Obchod