DSG je zkratka pro “Direct-Shift Gearbox” (převodovka s přímým řazením) a představuje specifický typ dvouspojkové automatické převodovky používané v automobilech. DSG převodovka byla vyvinuta a je vyráběna společností Volkswagen Group.

DSG je inovativní převodový systém, který kombinuje výhody manuální převodovky s pohodlím a rychlostí automatické převodovky. Místo klasického jednoho spojkového disku, DSG převodovka obsahuje dva samostatné spojkové disky, které jsou připojeny ke dvěma odděleným řadicím mechanismům.

Jeden spojkový disk je určen pro liché převodové stupně (1, 3, 5 atd.), zatímco druhý spojkový disk je připojen k sudým stupňům (2, 4, 6 atd.). Tímto způsobem je vždy jedna spojka připojena a připravena na přenos výkonu, zatímco druhá spojka je ve stavu připravenosti pro převod.

Díky tomuto systému jsou řadicí operace rychlé a plynulé, a to buď v automatickém režimu, nebo pomocí manuálního řazení pomocí pádlových páček za volantem. DSG převodovky poskytují rychlé a plynulé řazení bez útlumu výkonu, což přispívá k lepší akceleraci a zážitku z jízdy.

DSG převodovky jsou populární u mnoha značek patřících pod Volkswagen Group, včetně značek Volkswagen, Audi, Škoda a Seat. Tyto převodovky jsou často vyhledávané pro svou efektivitu, plynulost řazení a sportovní charakteristiku.

Domů
Blog
Události
Inzerce
Obchod