Honda NSX a S2000 ze Slovenska!

Režim čtení

Na naší FaceBookové stránce jsme se před časem seznámili s Jánem ze Slovenska, který vlastní moc zajímavé vozy ze všemi milované Japonské automobilové kultury. Pyšní se nádhernou mrkací Hondou NSX (3.0L V6) a raritní bílou Hondou S2000 Ultimate Edition a aby toho nebylo málo, má ve vozovém parku ještě závodní speciál – druhou Hondu S2000. Jak se říká, že není nic smutnějšího než bestie zavřená v kleci, Ján je zářným příkladem řidiče, který čas od času takové vozy rád řádně provětrá! Sám Ján drží rekord se svou Hondou S2000 na Německém závodním okruhu Nordschleife – Nürburgring, kdy celou trať projel za 7:54,7. Výše zmiňovaná Honda NSX je navíc na prodej! Proč? Více se dozvíte níže. Pokud Vás zajímá inzerát, klikněte ZDE. Rozhodli jsme se Jána vyzpovídat a dozvědět se více o něm i jeho autech. Rozhovor s ním, videa a fotky najdete níže. Přejeme hezké čtení!

Ahoj! Na úvod se našim čtenářům trošku představ..

No venoval som sa donedávna CS autoslalomu uspešne celkom s S2000, pak ale prišla nákaza Nordscheife a už prakticky jazdím len tam.

Co Tě k vášni k automobilismu přivedlo?

Neviem, od výroby to mám v sebe, sice v detstve som mal polepenú izbu motorkami, furt sme s bratom sledovali časopisy o autách až som si všimol Hondu S2000 a překlopilo ma k autám.

Oslovili jsme Tě v prvé řadě kvůli Tvému unikátnímu autu, řekni nám o něm něco více..

Tak jednalo sa o prvé celohliníkové auto, jazdné vlastnosti dolaďoval Ayrton Senna, vo svojej době to překonalo Ferrari a vlastne sa tomu hovorí prvé Japonské super auto. Ja mám NA1-mrkačku ( 3.0l V6- kvôli obmedzeniu výkonu, ktorý vtedy platil to nemohlo mat viac jako 300hp, táto má 270hp)  ta novšia – NA2 sa mi nepáči a najnovšia fúkaná baterkáren už vůbec ne.

Dopřál jsi autu nějaké nadstandardní úpravy? Co je na něm doteď uděláno? Kolik už jsi do auta proinvestoval?

Na každom aute pro zábavu hned mením svody, tu sou SCIENCE OF SPEED, pak mám aj podvozek TEIN STREE FLEX, nové sedačky, VOLKY CE28N+ADVAN RSII kola a servis motora za sebou, rozvody, pretesnenie atd. Vyšlo to cca 15000E.

Táto NSX zustane v jemných upravach, na sypání na Nordschleife máme druhou kerá podstupi masívne upravy podla vzoru Kakimoto racing-atmo 400hp atd.

Máš představu, kolik takových aut jezdí v ČR a SR?

U nás ešte kamarát má žltu Targu, v CR je ich asi 5-7ks myslím, zatím sa mi ale zdá, že nikdo neumí používat tie auta na co boli stvorené a chodia s tým na kávu, to aj chápem, ale občas to třeba poriadne prevetrat, ved sa to tak lahko ovláda.

Děláš si vše na autě sám?

Nie, len umývam.

Je Honda NSX Tvým autem snů, nebo časem plánuješ koupi něčeho úplně jiného?

Prvú som kupil len na kšeft už před 5 rokmi, ale po ujetí 10km ma uplne prepalo a plakal som a kričel v aute a verdikt nikdy nepredat z toho vyplnul, čiže zatial je to auto snu. Pak se naskytla v super stavu dalšia a musel som ju kupit. Plán je tuto „seriovu“ predat-vymenit za TARGU. Targa ale není k sehnání a tak budem muset sebrat ACURU.

Máš ještě jiné vozy? Jaké z nich používáš jako daily car?

Teraz mi kamarát prepustil čakačku na 2020 Cayman GT4,takže to sem musel sebrat a uvidíme jak mne to chytne, ale pochybujem, páč nové auta nevedia sprostredkovat rýchlost a působí sterilne když to srovnám s NSX napr. Mám špecifické vylízané podmienky na sypacie autá, musia byt surové, mat koule, dizajn sa mi musí libit, atmo motor vysokootáčkový, lahké, nejenom výkon jako napr.GTRko to mne vůbec nebere takové mastodontní auta. S GT4 se tak jako sem zajel rekord s S2000 na NS pokusíme o amater rekord na NS, najrýchlejší onboard,pak se uvidí.

Jako daily mám CTR, čo je po stránce sypání pro mne nuda, typické nové auto, ked to srovnám s mojou S2000 kerá je o 20sek pomalšia na NS, tak po 15kolách ma s CTR prestalo bavit sypat. Potom po nástupu NSX se S2000 Ultimate edition stala nepotrebnou a idem ju predavat, má 34500km a je to limitka robená len pre EU.

S upravenou S2000 chceme jazdit RCN závody na ringu, proto podstupuje ešte dalšie úpravy.

Co říkají na Tvé hobby přátelé a rodina?

Blázen, psycho, klasika, nereším, reknu jedu prič a hotovo.

Jánova Honda NSX 3.0L V6

Jánova Honda S2000 Ultimate Edition

Závodní speciál – Honda S2000, se kterou Ján drží rekord na NS

Honda NSX vs. Alfa Romeo Stelvio (Nordschleife)

Původní rekord na Nordschleife s Hondou S2000

Ján rekord výše pokořil se svou Hondou S2000

Pokud se Vám článek líbil a vlastníte také nějaký vůz, který by zde stál za zveřejnění, kontaktujte nás!

Podobné články

Komentáře

Domů
Blog
Události
Inzerce
Obchod