Kuba a jeho Škoda Felicia Super

skoda_felicia_super_kuba
Režim čtení

Na našem Instagramu jsme ve stories pobízeli naše fanoušky se zajímavými auty k rozhovorům, a tak Vám nyní jeden z nich přinášíme! Ozval se nám Kuba s jeho skoro 60 let starou rudou kráskou (myslíme vůz samozřejmě). Snad se Vám bude rozhovor i auto líbit.

Ahoj! Na úvod se našim čtenářům trošku představ..

Ahoj, jmenuji se Jakub Horák, je mi 23 let bydlím v malém městečku na Dečínsku (severní čechy).

Kdy se v Tobě probudila láska k autům?

Myslím, že jako u většiny kluků už někdy v dětství. Ať už z filmů, nebo od starších kluků, kteří už auta měli. Už od prvního F&F jsem se viděl se svými  přáteli jak jezdíme ulicemi v pěkných autech. A když to vezmu kolem a kolem, tak mě vždy bavilo pomáhat otci s renovací, takže zrovna i toto beru mezi hezké chvíle strávené s rodinou.

Oslovili jsme Tě v prvé řadě kvůli Tvému nevšednímu autu, řekni nám o něm víc..

Jedná se o Škodu Felicii Super vyrobenou v roce 1962. Jedná se o cabriolet, který dělá parádu všude. Ať už od samotného vzniku nebo v dnešní době, pořád se za ním otočí skoro každý. I když se liší úpravami od sériových vozů, například brzdovým systémem, vzduchovým filtrem, alternátorem místo dynama, interiérem a spoustou dalších úprav pro zvýšení komfortu.

Proč zrovna tohle auto?

Jak už jsem výše psal, auto je u nás v rodině už co sjelo z výrobní linky, kdy si ho pořídil můj děda. A teď se již dědí v rodině. Auto ovšem potřebuje  péči, tudíž už nějakou renovací prošlo. Ale není to jen o autě. Do čeho je potřeba investovat, tak se dělá.. jak říkám já: pomalu, ale jistě.

Kolik už jsi do auta investoval času a peněz? Co na Tvé hobby říká rodina?

Těžká otázka.. kolik času? Nevím přesně. Tuším, že auto s otcem stavíme tak 6 let a v průběhu toho každý rok auto normálně jezdí a vždy se něco udělá na co jsou zrovna finance.

Kolik peněz? Myslím že to raději ani počítat nechci. Ale u takového auta beru spíš hodnotu citovou než finanční.

A co na hobby říká rodina? Né že by mě úplně ve všem podporovali, ale zase říkají, že pokud si na to vydělám, tak ať to raději cpu do aut než abych to někde profetoval.

Děláš si vše na autě sám nebo Ti někdo pomáhá?

Většinou mi někdo pomáhá.. ať už otec nebo kamarádi, kteří mají stejné hobby. Ale není to pravidlem. Spoustu věcí na autě dělám sám pokud to jde.

Hádáme, že tohle fešné cábro nemáš jako daily.. čím běžně jezdíš?

Doteď jsem měl český sen, který už taky překročil svou citovou hodnotu, takže to už od příští sezóny taky nebude daily. Momentálně se na něm  pracuje abych též mohl jezdit po srazech nejen veteránských, ale i trochu toho tuningu 😊 Momentálně mám jako daily mé pracovní auto a to je Opel Astra G.

Kde je možné Tě potkat? Jezdíš na nějaké autosrazy? Pokud ano, kterých se zúčastňuješ pravidelně?

Většinou jezdím na severu čech při hezkém počasí samozřejmě. Srazy jezdím málokdy s cabriem. Většinou jezdím svatby ať už si na sebe to auto nějak vydělá a můžu pokračovat s renovací 😊

Když se jedná o srazy kam jezdím rád, tak ty jsem objevil až letošní rok a musím říct, že i přes všechno špatné v tomhle roce jsem si sezónu moc užil. Letos jsem byl na Autohifi sraz Karvanky, Slammed session, Carwars a Dubgang.

Kubovi děkujeme za rozhovor! Níže můžete mrknout na fotky jeho rudé krásky Škody Felicie 450 Super a auta na tuning srazy, jímž je Octavie I. Pokud také vlastníte zajímavý vůz a chcete být na titulní straně našeho webu, napište nám! Když nás zaujmete, pošleme Vám připravené otázky, na které nám odpovíte.

Podobné články

Komentáře

Domů
Blog
Události
Inzerce
Obchod