Nabroušený Volkswagen GOLF GTI ke 45. výročí

Režim čtení

Volkswagen GOLF GTI je novou nabroušenou verzí Golfu VIII GTI. Tento model reprezentuje Volkswagen Clubsport. Příznivci nového Golfu si ho budou moci pořídit i v České republice.

Představení na Golfu na GTI Treffen?

Volkswagen Golf GTI měl být představen, jak je již zvykem, na srazu na Wörthersee. Bohužel tato událost bylo již začátkem roku pro rok 2021 zrušena. Proto je tato edice zatím představena pouze tímto způsobem. Kdy a kde ho budeme moci vidět naživo je ve hvězdách. Tak si ho pojďme užít alespoň z fotek, které Volkswagen již zveřejnil.

Základem je klasický Golf GTI, který je obohacen o pár prvků. Můžeme se těšit na černě lakovanou střechu s černým spoilerem. Vracejí se tak k první generaciGolfu MK1. Onen golf měl černé GTI lemování okolo zadního okna zakončené právě černým spoilerem. Vpředu nechybí ani adaptivní IQ světlomety. Samozřejmě, že je zde i přizpůsobivý podvozek a různé elektronické vychytávky. Ty jsou ale shodné s “obyčejnýmGTI. Proto nemá smysl je nějak dlouhosáhle rozepisovat. U nových vozů je to již samozřejmostí.

Příplatkový balíček

Ani na příplatková kola se nezapomnělo. Jsou součástí “Race Package“. Jsou jimi 19 palcová kola z lehkých slitin, které přesně vystihují design celého GTIčka. V tomto balíčku nezapomněli decentní zvýšení výkonu. Maximální rychlost se posunula o 20km/h na 270. Srdcem vozu se stal opět přeplňovaný benzínový motor 2.0 TSI. U bezpříplatkové verze se výkon ale moc nezměnil, respektive nezvýšil. Stále jsme na 221 kW a 400 Nm. Tím pádem stále nejvýkonnějším výročním Golfem je GTI Clubsport VII z roku 2016 s výkonem 228 kW.

Ulice rozezní laděný výfuk od Akrapoviče, který díky černě pochromovaným koncovkám může působit dost nenápadně. Design 45 Jähre doplňují nápisy “45”, které byly umístěny na prahy a zadní část auta. V interiéru přibyla loga GTI na opěradlech sedaček a na volantu.

Cena “základního” modelu se na českém trhu pohybuje okolo 1 milionu Kč. Je zde ale i několik příplatkových variací. K dostání je již od 1. března letošního roku.

Podobné články

Komentáře

Domů
Blog
Události
Inzerce
Obchod