Nové Bugatti Centodieci (2020)

Režim čtení

Před pár dny unikly fotky a informace k chystanému vozu od prestižní francouzské automobilky Bugatti, a to modelu Centodieci. Nový model nás nechá trošku nahlédnout do minulosti, konkrétně do 90. let, protože designově nový model vychází z ikonického modelu EB110, který můžete vidět na fotce níže. “Centodieci” totiž také znamená “110”, což nás přímo vede k modelu, z něhož tento nový vůz vychází.

Bugatti EB110

Modelu Centodieci dominují jako u většiny hypersportů karbonové prvky jako například prahy, zadní difuzor a pevné křídlo. Bodykit je místy propletený bílou barvou, což zvýrazňuje křivky vozu. Samozřejmostí jsou přední LED světla, která jsou k vidění už u většiny novějších aut.

Zleva: EB110, Centodieci, Chiron

Na obrázku výše je vidět, že model Centodieci má ostré rysy převzaté z EB110 a naopak výrazné oblé křivky z Bugatti Chiron.

Předpokládá se, že nový model bude poháněn stejným motorem jako jeho předchůdce Chiron. Jedná se o osmilitrový šestnáctiválec se čtyřmi turbodmychadly, který produkuje neuvěřitelných 1103kW a 1600Nm kroutícího momentu!

Bugatti Centodieci bude nejspíše limitovanou edicí čítající pouze 10 vyrobených kusů s cenovkou kolem $13,13 mil. (na naše +- 300 000 000kč).

Většina z nás si díky této šílené cenovce může o tomto voze nechat zdát, ale uznejte sami. Není to pastva pro oči? 🙂

Podobné články

Komentáře

Domů
Blog
Události
Inzerce
Obchod