Škoda Tudor – potenciál designérů

Režim čtení

ŠkodaTudor se stala výjimečným modelem. Nikdy se sériově nevyráběla, ale i tak na ní nikdo z obdivovatelů nezapomene. Škodovka chtěla dokázat světu, že má schopné designéry, kteří mají potenciál se rovnat designérům automobilek z celého světa.

Z čeho Tudor vycházel?

Jednalo se o předělanou Škodu Superb. Byla zde použita spousta dílů a techniky z ostatních již existujících a osvědčených modelů. Ale také spousta upravených a vymyšlených právě pro Tudora. Název vychází z názvu karoserie tudor (two door), neboť má jen dvoje dveře. Jednalo se tak o první coupe, které Škoda od revoluce nabízela. Tvar karoserie připomínal spíše sportovní vůz. Nárazníky byly upraveny do sportovnějšího stylu, aby se už na první pohled odlišovaly od obyčejného Superba.

Na jinak hladké zádi se rozpínal nápis Tudor. A úplně nahoře logo Škody. Vzhled doplnila světla, která se na tu dobu zdála dosti “tuningová“, a tím přidávala i trochu sportovnější vzhled.

Pod kapotou se skrýval podélně uložený atmosférický šestiválec o výkonu 142 kW a objemu 2,8L. S kombinací předního pohonu a manuální převodovky. Se stala Škoda Tudor velmi svižným vozidlem.

Interiérem se rozléhala světlá kůže, která působila dosti luxusně. Přístrojová deska měla sportovní nádech, který doplňoval tříramenný volant. Zadní část pro osádku nebyla moc prostorná, ale to se od tohoto typu vozidla ani nedá očekávat. Zavazadlový prostor také nebyl nijak převratně obrovský, ale ani extrémně malý.

Tento model byl představen v Ženevě v roce 2002. Uběhlo od té doby přesně 20 let. Dodnes se neví, proč se tento model nezačal vyrábět sériově. Sklidil totiž takový úspěch u potenciálních nákupčích, že není ani možné, že výroba nezapočala. Škoda auto to obhájila tím, že to byl pouze cvičný návrh designerů.

Nakonec zde máte rozměry, které se shodovaly s již zmíněným Superbem. Avšak většina dílů by se mezi sebou nedala zaměnit, protože byla speciálně upravovaná jen pro Tudora.

Kdyby se tento model začal reálně vyrábět a prodávat, měli byste o něj zájem? Napište mi svůj názor na tento zajímavý kousek do komentářů.

Podobné články

Komentáře

Domů
Blog
Události
Inzerce
Obchod