Toyota MR2 “Rocket bunny”

Režim čtení

Pokud patříte mezi příznivce Japonských aut tak určitě znáte jeden z ikonických modelů od značky Toyota, který se vyráběl v letech 1990 až 1999. Ano, tušíte správně, jedná se o druhou generaci Toyoty MR2.

Tento model se vyznačuje už od výroby sportovním vzhledem. Výrobce kladl důraz zejména na aerodynamiku a jízdní vlastnosti. Typickým poznávacím znamením tohoto modelu jsou mrkající světla. Všude ve světě se mu díky jeho vzhledu přezdívá “baby Ferrari”.

Nejvýkonnější veze GT-S (2.0L turbo), dvoumístné kupé, disponovala 218ti koňskými silami, 5ti stupňovou manuální převodovkou a pohonem zadních kol. Říkáte si, že 218 koní pod kapotou není tolik? Při hmotnosti vozu lehce přes 1200kg tento výkon s autem ve vysokých otáčkách umí pořádně zacvičit! Kvůli vyvážení vozu je motor umístěn takřka vprostřed auta.

Zpět k důvodu, proč jsem se rozhodl se o této JDM klasice zmínit.

Na YouTube jsem narazil na video jedné moc povedené Toyoty MR2, která pochází z Dánska. K úpravě si její majitel vybral model se střechou ve tvaru “T” (tzv. T-bar), který změnil do posledního šroubku.

Jeho vůz dostal kompletní zakázkový bodykit Rocket Bunny, který auto značně vizuálně rozšířil. Součástí kitu jsou i výrazné aerodynamické lišty před předním blatníkem upravující lehce i proudění vzduchu. Auto dostalo nový celolak v odstínu šedé, který však ale z MR dvojky nedělá žádnou šedou myšku. Došlo i na snížení podvozku, který kvalitu jízdních vlastností ještě více umocňuje. Interiér se dočkal kompletní renovace a je sladěn do šedo-červené barvy. Shlédněte video a posuďte sami 😉

Podobné články

Komentáře

Domů
Blog
Události
Inzerce
Obchod