20B Mazda RX-7 FC s obřím turbem

20B Mazda RX-7 FC s obřím turbem
Režim čtení

Komunita THE-LOWDOWN.com přišla s dalším peckovým videem (při jejich reputaci už člověk asi ani nic jiného nečeká), ve kterém tentokrát hraje hlavní roli těžce upravená 3-rotorová Mazda RX-7 FC. Čtete správně. Série legendárních wankelů, označovaná jako 20B, má 3 rotory a nezaměnitelný zvuk. Motor 20B konkrétně je původem z Mazdy Eunos Cosmo (původní motor RX-7 FC je 13B se dvěma rotory), který je v sérii přeplňován dvěma menšími turby a vyrobilo se jich celkem v této motorizaci kolem 4000 kusů.

V čem je zrovna tahle RX-sedma tak unikátní?

Na téma wankelova rotačního motoru jsme se tu v minulosti také rozepisovali, ale tahle unikátní mrkačka je přeci jen trošku odlišná od série. Když vezmeme v potaz designové úpravy s nádechem street racing stylu, například závodní sedačky, zadní difuzor, karbonové lipo, střešní spoiler.. je tu také něco, co nejde přehlédnout, jakmile se otevře kapota. Namísto dvou sériových menších turbín tu na Vás vykoukne obří 90mm šnek BorgWarner spolu s dalšími prvky, které umožňují motoru produkovat přes 700 koní!

Další podpůrné modifikace jsou na této RX-7: 2000cc Injector Dynamics vstřiky, 60mm Tial Wastegate, 5″ dump-pipe, duplex 3″ výfuk a kupa dalších úprav.. Mrkněte na video níže, opravdu stojí za zhlédnutí!

Děkujeme za případné sdílení článku!

Podobné články

Komentáře

Domů
Blog
Události
Inzerce
Obchod