420 koňové Volvo P1800 Cyan ve správných rukou

Režim čtení

O Volvu P1800 upraveným firmou Cyan Racing jsme se na našem webu nedávno rozepsali. Nejednalo se v žádném případě o tuning, ale o kompletní předělávku původního modelu z 60. let do moderního kabátu s co možná největším citem pro zachování originálních linií. Abychom Vám trochu více přiblížili auto samotné, rozhodli jsme se o něm doplnit ještě pár zajímavých informací, fotek a hlavně se s Vámi chceme podělit o video! Pokud jste předchozí článek nečetli, doporučujeme Vám to napravit. Úvodní článek k tomuto modrému fešákovi najdete ZDE.

Stojí P1800 Cyan za to? Co dostanu za 10 mil. korun?

Odpověď je jednoduchá.. Unikátní stroj, který vykouzlí rohlík na tváři každému řidiči, který není pouze držitelem řidičského průkazu, ale má pro jízdu cit a rád jí procítí ,,naplno”.

Proč unikátní stroj? Žádná kontrola stability, ABS, posilovač brzd, kontrola trakce apod.., prostě jen řidič a 420 koní pod kapotou. Karoserie modelu  Volvo P1800 byla změněna tak, aby vyhovovala širšímu rozchodu, větším kolům, vetší pevnosti a posunutí kokpitu více k zadní části vozu. Pro ty, kteří původní model z šedesátek důvěrně znají je to patrné už z prvních fotek.

420 koní (308 kW) při 7000 otáčkách. Kroutící moment 455Nm při 6000 otáčkách a to vše s váhou pouhých 990kg!

Důkaz místo slibů…

Aby vše nezůstalo jen u specifikace a fotografií, vzala společnost Cyan Racing svůj projekt do severního Švédska, konkrétně na místo zvané Åre. Celou výpravu řídil hlavní inženýr CyanuMattias Evensson, který se v těchto místech narodil. Tým cestoval téměř 1 000 kilometrů severně od sídla Cyan Racing ve švédském Göteborgu k zamrzlým jezerům. Všude jen sníh, led, hromada prostoru ke klouzání a -20°C.

Krásná podívaná a hlavně slast pro uši. Na videu níže je krásně vidět ta lehkost a hravost Volva P1800 Cyan.

Sníh nestačil?

Pokud jste shlédli video ukázkové jízdy na sněhu a ještě stále Vám neukápla slina, jistě tomu tak bude po shlédnutí testu níže. Testování Volva se ujal magazín Car Throttle a za nás je to asi nejzajímavější recenze s videem. Bohužel se ještě P1800 nedostalo blíže k České republice, aby byl dostupný nějaký test v češtině. Doufejme, že se tomu v dohledné době tak stane 🙂

Podobné články

Komentáře

Domů
Blog
Události
Inzerce
Obchod