DRC: Aneb WRC trochu jinak…

Režim čtení

Přijde vám současný šampionát WRC nudný? Že už to prostě není ono? Mám pro vás zajímavou alternativu. Nedávno jsem při brouzdání YouTubem narazil na kanál 3dBotMaker. Vyskočilo na mě video ze série jménem Diecast Rally Championship nebo-li DRC. Po zhlédnutí prvního videa, jsem byl nadšený.

Co to vlastně je DRC?

Diecast Rally Championship je šampionát malých autíček, takzvaných angličáků s nádechem skutečného rally. Autíčka jsou v měřítku 1:64. Princip je prostý. Autor sestavil závodní trať ve formě autodráhy. Start je vždycky na vrcholu a angličák, který dorazí do cíle jako první, vyhrává. Každé kolo se jede dvakrát. Autíčka v DRC střídají jízdní dráhy, aby to bylo fér. Udělují se body za umístění, za styl nebo za skoky. Musí se nechat, že autor má svou tvorbu vymyšlenou do posledního detailu. Videa jsou dabované a při sledování máte pocit, jako kdyby jste byli u toho. Najdete tu všechno. Bláznivé kousky, šílené skoky, nehody a nebo zpomalené záběry. Je to slušná jízda! Posuďte sami, přikládám vám jedno video jako ukázku. Ještě dodám, že DRC není jediný šampionát, který 3DBotMaker natáčí.

Ochutnávka z Diecast Rally Championship.

Je toho mnohem víc…

Kromě DRC vznikla velmi populární série Král Hory, kde své síly poměřují nejrůznější vozy. Dále tu najdeme Lamborghini šampionát, Letní Porsche šampionát, Ferrari závody a mnoho dalšího. Tento YouTube kanál rozhodně stojí za návštěvu. Videa jsou skvěle zpracovaná. Autor je opravdu kreativní. Budete se divit, kam až jde hraní s angličáky a autodráhou posunout.

Podobné články

Komentáře

Domů
Blog
Události
Inzerce
Obchod