ELECTRIKHANA: Ken Block a Audi S1 HOONITRON

ELECTRIKHANA - Ken Block a Audi S1 HOONITRON
Režim čtení

Kena Blocka a Gymkhanu vám asi představovat nemusím. Každý si pod tímto slovním spojením představí řev našlápnutého závodního speciálu, oblaka dýmu z pneumatik v kombinaci s umem řidiče a střelbu z výfuku. Co čert nechtěl, Gymkhana se začíná ubírat novým směrem…

Elektrifikace Gymkhany?!

S novým dílem známý tým Hoonigan představuje svého nového partnera, německého výrobce automobilů, značku Audi. Hoonicorna nechal Ken Block v garáži a vytáhl do ulic města hříchu, Las Vegas, nový závodní speciál Audi S1 Hoonitron. Bohužel, fanoušci uřvaných motorů a střílení z výfuku si na své opravdu nepřijdou.

Nový maskot Hoonigans – Audi S1 HOONITRON

Hoonitron Audi S1 je čistokrevný elektromobil upravený speciálně pro potřeby týmu Hoonigans. Tento ničitel pneumatik je poháněný 800V baterií, dvěma elektromotory z formule E a má pohon všech kol. Z celého auta je velmi patrný vliv minulosti modelu S1, konkrétně legendárního modelu Audi S1 Quattro. Tento předchůdce se může pyšnit i vítězstvím ve slavném závodu do vrchu na vrcholu hory Pikes Peak.

Něco tomu chybí…

Pokud mám říci svůj názor, elektrifikace motorsportu za mě není dobrá cesta. Chybí tomu šmrnc, vůně benzínu, zvukové projevy závodního speciálu. Já jakožto velký skeptik co se týče elektromobility si myslím, že je to všeobecně vzato slepá cesta. Pokud je tohle směr, kterým se má automobilismus v následujících letech ubírat, radši budu žít v minulosti… Větší váhu už přikládám spíše přechodu automobilů na vodík. Dokážete si představit závody Formule 1 bez řevu motoru v 15 000 otáčkách za minutu? Bylo by to jako kdyby neslyšící šel na hudební koncert.

Níže najdete video slibované nové “Gymkhany”. Zanechte nám váš názor v komentářích. Jsme zvědaví, co na to vy sami řeknete. Já osobně jsem si z toho pištění elektromotorů odnesl akorát solidní bolehlav, ale zbytek zpracování videa jako takového je opět super. Jen to proste už není ono. Posuďte sami.

Podobné články

Komentáře

Domů
Blog
Události
Inzerce
Obchod