Fascinace: Brabus 600 Masterpiece

Brabus 600 Masterpiece
Režim čtení

Máte rádi velké luxusní limuzíny a rádi jezdíte rychle? V tom případě bych tu něco měl. Teda já ne, ale firma Brabus. Fachmani z Brabusu vzali nový Mercedes-Maybach S-Classe a trochu jej upravili. Vznikl tak BRABUS 600 Masterpiece. Auto pro ty, kteří chtějí víc než jen Maybach.

Brabus 600 Masterpiece záď vozu
Označení masterpiece se k Maybachu hodí…

Základ v Maybachu…

Současný Mercedes-Maybach S-Classe (W223) byl představen poměrně nedávno. Jedná se poslední generaci toho nejlepšího, co si lze u Mercedesu koupit. Jde o přímou konkurenci pro auta jako je Rolls-Royce nebo Bentley. Ovšem pokud vás kromě luxusu láká i vysoká rychlost a výkon, je tu Brabus. Jak už jsem naznačil výše, 600ka Masterpiece stojí na základě posledního Maybachu. Konktrétně vychází z modelu S580. Změny nejsou jen vzhledového rázu. Fachmani z Brabusu se pustili i do technických úprav. 

Brabus 600 Masterpiece
Brabus 600 Masterpiece vypadá fakt skvěle!

Lehká úprava exteriéru…

Po vzhledové stránce se toho příliš nezměnilo. Přední nárazník je agresivněji tvarovaný, ve spodní části nalezneme podspoiler, nebo chcete-li lízátko z karbonu. Jiná je i maska chladiče. Z jejího vrcholu zmizela ikonická trojcípá hvězda. Masterpiece dostanete standardně na monoblocích o průměru dvaadvacet palců. Pokud se vám nelíbí, máte na výběr z několika možností. Maybach prošel i snížením. Brabus 600 Masterpiece je oproti běžnému Maybachu S580 o dva centimetry blíže k asfaltu. Zadní skla prošla zatmavením, ale to je tak nějak vše z boční části vozu. 

Zadní partie dostala agresivní nárazník s difuzorem a dvěma kanóny namísto běžných falešných koncovek výfuku. Musím uznat, že Maybach v úpravě od Brabusu na mě udělal velký dojem. Po exteriérové stránce je to opravdu pecka, ale co interiér? 

Brabus 600 Masterpiece záď
Zadní partie dostala agresivní nárazník s difuzorem a dvěma kanóny namísto běžných falešných koncovek výfuku.

Změny v interiéru jsou na vaší fantazii…

Na tom, jak bude vypadat Brabus 600 Masterpiece uvnitř je na prvním majiteli. Úpravce tvrdí, že se zde meze nekladou. Chcete mít mentolový interiér s karbonovým dekorem? Máte ho mít… Co se týká nějaké výbavy, tak zde není žádný rozdíl oproti Maybachu. Pořád je to superluxusní limuzína se vším všudy. Všechna sedadla jsou vyhřívaná, klimatizovaná a mají masažní funkci. Nechybí ani obrazovky pro cestující v druhé radě sedadel. Dále tu najdeme audiostystém Burmester. O další možné výbavě asi nemá smysl dál něco psát. Můžete tu mít všechno co má Mercedes, respektive Maybach, k dispozici. 

Co je vlastně pod kapotou? 

Věřím, že spousta z vás očekávala dvakrát přeplňovaný dvanáctiválec, ale ten tu není. Jak už jsem několikrát zmiňoval, Brabus si pro svůj model vybral Mercedes-Maybach S580, tedy verzi s osmiválcem. Tenhle dvakrát přeplňovaný čtyřlitrbyl posílen na 600 koní a kroutící moment o hodnotě 800 Nm putuje na všechna kola. Což je o 97 koní a 100 Nm více než u sériového provedení. 

Brabus 600 Masterpiece motorizace
Dvakrát přeplňovaný osmiválec nabízí 600 koní a 800 Nm kroutícího momentu.

Úpravou prošla řídící jednotka motoru. Respektive jejísoftware. S tím souvisí i úprava obou turbodmychadel. Brabus 600 Masterpiece dostal i kompletní výfukový systém. Jde o výfuk z nerezové oceli obohacený o klapky. Ve zkratce, pokud si budete chtít nadopovaný osmiválec trochu užít, stačí stisknout tlačítko na volantu a klapky se otevřou a vy uslyšíte osmiválcový symfonický orchestr. 

O kolik je Brabus rychlejší?

Z pohledu dynamiky tu máme o0,3slepší zrychlení. Maybach v úpravě od Brabusu poskytne zrychlení z nuly na stovku, které zabere4,5s a maximální rychlost tohoto kolosu je elektronicky omezena na 250 km/h. Tedy stejná jako u standardního provedení. Což je trochu škoda. Brabus záměrně neodblokoval omezovač rychlosti z důvodu vysoké hmotnosti vozu. 

Brabus 600 Masterpiece kola
Masterpiece dostanete standardně na monoblocích o průměru dvaadvacet palců.

Brabus za cenu dvou Maybachů…

Určitě vás zajímá cena. Kolik vlastně stojí takhle upravený Maybach? Celková suma se odvíjí od fantazie a náročnosti každého zákazníka. Jako příklad si můžeme vzít kousek, který vidíte na fotografiích. Brabus tvrdí, že tento exemplář vyjde na zhruba 8,4 milionu korun

Specifikace

🚘 – Brabus-Maybach 600 Masterpiece 
⛽️ – 4.0 V8 Twin Turbo 
🚗 – 4MATIC, 9° Automat 
💪 – 441 kW, 800 Nm 
⌛️ – 4,5s 👉 100 km/h 
🕰️ – Max. 250 km/h (el. omezeno) 

Videoukázka Brabusu 600 Masterpiece

Podobné články

Komentáře

Domů
Blog
Události
Inzerce
Obchod