Filip Turek vs. zelené šílenství

Filip Turek
Režim čtení

Green Deal je poslední dobou velmi diskutované a ožehavé téma i v automotive odvětví. Staví proti sobě dva nesmiřitelné tábory, z nichž jeden zastává spalovací motory a ten druhý zas elektromobilitu. Jelikož naše platforma se prezentuje jako sociální platforma pro petrolheady, asi nemusím vysvětlovat, ke kterému táboru patříme my. Elektromobilita nemusí být nutně špatná, ale celý koncept Green Dealu, tak jak je koncipován, je jen nedomyšlený výstřel do tmy, který může pohřbít ekonomiku nejedné země. Té naší nevyjímaje.

Není tomu tak dlouho, co se v debatě “Za pět minut dvanáct” na TV Nova objevil Filip Turek a pan Lukáš Hataš. Většině autíčkářů Filipa Turka asi moc představovat nemusím, protože je poměrně významnou osobností automobilismu u nás. Kdyby i přesto ho někdo neznal, v krátkosti ho představím.

Kdo je Filip Turek?

Filip Turek je zakladatelem a presidentem českého Jaguar klubu, je také mezinárodně uznávaným automobilovým expertem a investorem. V neposlední řadě je také úspěšným bývalým pilotem Formule, ve které je dokonce držitelem titulu Formule 4 Trophy Central Europe 2017. Už více jak jednu dekádu je vášnivým sběratelem a restaurátorem těch nejvybranějších automobilů prestižních značek jako třeba Jaguar, Rolls-Royce a Aston Martin. Jak to dopadne, když se zarytý petrolhead, jakým je Filip Turek, potká v debatě s známou tváří elektromobility, panem Hatašem? Pusťte si video níže!

PS: Hláška úplně na konci mě pobavila, z celého srdce jsem se zasmál.

Po shlédnutí tohoto videa jsem si vzpomněl na jeden díl South Parku, který mě také nesmírně pobavil. Komu bylo tohle video málo, mrkněte sem.

Podobné články

Komentáře

Domů
Blog
Události
Inzerce
Obchod