Nový Golf R – nejrychlejší potomek rodiny Golfů?

Volkswagen Golf R
Režim čtení

Již přes 50 let se po našich silnicích prohání modely Golf od značky Volkswagen, k nim se přidá i nový Golf R.. Od těch nejslabších až po ty nejostřejší – GTI, později ještě ostřejší R.

Zvenku ostrý

Ani Volkswagen se nevyhnul trendu jednoduchých a ostrých křivek. Žádné zaoblené hrany už tudíž nečekejme. Nový Golf vypadá ještě více moderně než jeho předchozí generace. Ostřejší linky mu přidávají sportovnější až agresivnější vzhled, který si jistě zaslouží. Není to ale jen u golfu. Stejných linií si můžeme povšimnout u všech nových modelů VW. A ještě agresivnější a přísnější pohled má právě zmiňovaný Golf R.

Zevnitř dotykový

Tlačítka už uvnitř nehledejme. Celému interiéru velí velký displej. A nalevo najdeme pouze ovládání světel a vyhřívání skel. Nechybí ani displej s infotainmentem. Můžeme si data také nechat promítat přímo na sklo. Najdeme zde spousty zdířek pro USB či bezdrátovou nabíječku.

Pokud byste chtěli mít stejný komfort ve všech svých nových vozech Volkswagen, je možnost si vytvořit své custom nastavení, uložit si ho do cloudu a použít ho ve všech jiných vozech.

Srdce

Do nového Golfu jako takového si můžeme vybrat z celkem rozumné škály agregátů. Od přeplňovaných benzínových 1.0 TSI až po naftové 2.0 TDI, které v tomto modelu VW nově představil. Nechybí ani eTSI, neboli hybridní pohonná jednotka. Většinou v kombinaci s DSG převodovkou. V nabídce je také e-Hybrid a model GTE. Tyto dva typy dokáží na rozdíl od eTSI jet pouze na elektřinu.

teď ale k GTI a Golfu R

Právě v tomto modelu bude čtyřválcový 2.0 TSI. V základu nalazený na 173 kW. GTI CUP bude oplývat 231 kW a vrcholový Golf R až 245 kW.

Bystřejší než okolí

Golf nabízí spoustu nových inteligentních systémů, které kontrolují vaši bezpečnost. Ať už se jedná o systémy IQ Drive, které se hodně přibližují autonomnímu řízení, nebo také novinka Car2X, která dokáže sledovat dopravní situaci přes ostatní automobily vybavené tímto systémem. Nebude chybět ani adaptivní podvozek, který se přizpůsobuje stylu jízdy.

Služby od Volkswagenu

Automobilka také nabídne služby, které bude sama financovat a vy je můžete využívat přímo z vozidla. Jedná se například o doporučení restaurací, nouzové volání, bezhotovostní parkování.

Není to ani zdaleka vše. Je toho mnohem, mnohem více, na co se můžeme u vozidla Volkswagen Golf VIII těšit. A třeba se dočkáme i recenze!

Podobné články

Komentáře

Domů
Blog
Události
Inzerce
Obchod