Truck Trial – Milovice 4/24

Soutěž Truck trial v Milovicích.

26. soutěžní sezóna otevřeného Mistrovství ČR v Truck trialu bude startovat o víkendu 6. a 7. dubna v Milovicích u Nymburka. Těšit se můžete na ukázky dovednosti řidičů nákladních vozidel, jezdících v terénu a rozdělených do několika kategorií. V závodech uvidíte speciálně upravené vozy různých značek.

Závodníci mají vždy za úkol projet vyznačenou sekci bez dotyku označených branek a navíc v daném časovém rozhraní. Často jsou závodní vozy opravdu na hraně a ne zřídka dochází k jejich převrácení. To je také jedním z důvodů proč být u toho, byť jako divák. Na startu nové sezóny diváci uvidí nejenom stálé “trialisty”, ale i všechny loňské mistry ČR a mnoho nováčků, kteří si stihli koupit již hotové auto, a nebo si postavili nové. Mistrovství ČR v Truck trialu se skládá letos ze šesti soutěžních víkendů. Nadcházející lokality jsou Braňany u Mostu, Mohelnice, Vřesová u Sokolova, Kunštát a Valašské Meziříčí.

Co je Truck trial?

Je to sport, který je o jezdeckém umění, o tom jak překonat zdánlivě nepřekonatelné. Na všech závodech se projíždí abnormálně těžký terén, někdy i uměle vytvořený. Není to o tom pouze zdolat prudký svah, je to o tom se v tomto terénu orientovat a projet stanovenou sekci a umístěné branky i za cenu, že nevíte, zda zákony o zemské přitažlivosti budou platit, nebo jej posunete o něco dál. Pokud to nevyjde, poperete se s těmito zákony příště znovu. Otázku, zda se v sekci, kde je plno bahna i vody „utopíte“, nebo úspěšně projedete, si většinou závodníci pokládají až po závodě. Pro toho, kdo projede, je to otázka zcela jasná, pro toho, kdo neprojede, je to výzva, jak takové náročné úseky pokořit příště. Protože hranice, o které si člověk myslí, že je nepřekonatelná, je ve skutečnosti mnohem, mnohem dál. Nic pro slabé nátury. Je to sport pro opravdu silné jedince.

Soutěž probíhá v 7. kategoriích

S1 – MB Unimog, Tatra 805
S2 – MB Unimog, IFA W50, Avia, Praga, Viza ROSS
S3 – Tatra 138, Praga V3S, Liaz, Viza ROSS
S4 – Tatra 813 a 815 6×6, Ural
S5 – Tatra 813 8×8
P1 a P2 kategorie malých a velkých unikátních prototypů, kdy každý z vozů je originál.

Datum

6. - 7. 4. 2024
Událost již proběhla!

Čas

9:00 - 16:00

Vstupné

300kč

Odkaz na více informací

VÍCE INFORMACÍ

Lokalita

Tankodrom Milovice
Jiřická 1999, Milovice nad Labem 1
Kategorie

Organizátor

TRUCK TRIAL CZ
Telefon
+420 608 662 679
E-mail
[email protected]
Webová stránka
https://trucktrial.cz/

Předpověď počasí

Částečně oblačno
Částečně oblačno
6 °C
Vítr: 9 km/h
Vlhkost vzduchu: 45 %
Pocitově: 3 °C
X
QR kód

Komentáře

Domů
Blog
Události
Inzerce
Obchod