Fascinace: Chevrolet Impala Super Sedan 1967

Chevrolet Impala Super Sedan 1967
Režim čtení

Chevrolet Impala patří mezi méně známé americké vozy. Což je tak trochu škoda. Jde totiž o velmi zajímavý vůz. Vzniklo celkem osm generacía my se společně podíváme na jednu z nich. Konkrétně na čtvrtou generaci, která se vyráběla v letech 19651970. Mohli jste mít dvoudveřové coupé, respektive kabriolet, nebo čtyřdveřový sedan. V mém automobilovém srdíčku si našla místo Impala Super Sedan z roku 1967 a já vám prozradím proč.

Herecká kariéra…

Díky mojí slečně jsem objevil seriál “Lovci Duchů” nebo-li Supernatural. Ve zkratce, je to příběh dvou bratrů. SamaDean Wincherstrovi (Jared Padalecki & Jensen Ackles) bojují s duchy, démony a jinými nadpřirozenými bytostmi. Jezdí po celé Americe vChevroletu Impala Super Sedan z roku 1967. Chvilku jsem měl obavy, jestli mě tahle duchařina bude bavit, ale po pár dílech bylo jasno. Dean má k Impale velmi silné pouto, říká jíBaby. Stará se o ni, a udržuje tak svou Impalu v dokonalé kondici. V průběhu sledování tohoto seriálu vám dojde, že tahle Impala má důležitou roli a perfektně zapadá do celého příběhu. Přesně tímhle si mě Lovci Duchů získali. Asi neexistuje díl, kde by nebyl záběr na Impalu v akci. Gumování, lítání bokem, akcelerace a nebo kaskadérské kousky. A ten zvuk? Myslím si, že autíčkáři si přijdou na své. Jenom bych rádupozornil na jednu věc. Při sledování tohoto seriálu jsem začínal cítit potřebu tohle Chevy vlastnit.

Neokoukaná elegance…

Jak už jsem zmiňoval výše, Chevrolet Impala Super Sedan patří mezi méně známé Ameriky. Teda aspoň u nás. Impala je velký sedan, který svého času patřil k prémiovým sedanům. Přední část působí lehce agresivním dojmem. V kombinaci s chromovými doplňky vypadá skvěle. Chromových dílů je tu doslova požehnaně, ale musím uznat, že to jako celek působí dobrým dojmem. Zejména v kombinaci s černou barvou karosérie.

Chevy Impala je klasický americký sedan. V tom smyslu, že má velké převisy karoserie a kapkovitý tvar kabiny. Mimochodem Impala má všechny dveře v bezrámovém provedení. Což v té době muselo být opravdu něco. Boční silueta vzdáleně připomínásportovní coupé. Deanova Impala byla obuta do chromových disků o průměru patnácti palců. Pod zadním nárazníkem vykukují dvě koncovky výfuku.

Interiér…

Po otevření bezrámových dveří vás přivítá prostorný dvoubarevný interiér. Světlému interiéru sekundují černá kožená sedadla. Jsou to spíš dvě obrovské kožené lavice než sedadla. Černá je i obruč obřího kormidla. Stejný interiér měli bratři Winchestrové v seriálu. Co se týká výbavy, tak tu máme hodiny a autorádio s kazeťákem. Okna se stahují manuálně a jsou zde například dvoubodové bezpečnostní pásy. Lépe vybavené kusy mohly mít například dvě zpětná zrcátka nebo klimatizaci. Zavazadlový prostor je taktéž obrovský. Lovci Duchů v něm vozí zbraně a potřebné vybavení pro lov příšer.

Pod kapotou…

Chevrolet Impala Super Sedan z roku 1967 měl k dispozici hned několik motorových variant. Základem všeho byl čtyřlitrový řadový šestiválec se 150 koňmi. V nabídce nechyběly plnotučné osmiválce. Jejich objem byl od 4.6 do 7.4 litrů. Výkon se pohybuje od 200 koní do 400 koní. Záleželo jen na dané motorizaci. U převodovek to bylo podobné. Základem všeho byl dvoustupňový automat nebo třístupňový manuál. Později se objevila čtyřstupňová manuální převodovka a třístupňový automat. Nejsilnější verze dokázala jet přes 200 km/h!!!

BABY: Chevrolet Impala Super Sedan 1967.

Trochu jsem pátral. Chevrolet Impala Super Sedan používaná pro natáčení byla upravená. Pod přední kapotu se nastěhoval atmosférický osmiválec s označením 502 Big Block. Jinými slovy jde o atmosférický osmiválec o objemu8.2 litru s elektronickým vstřikováním paliva. Standardně tenhle motor nabízí 500 koní / 370 kW a 766 Nm. V případě Deanovo Impaly výkon vzrostl na 550 Koní / cca. 404 kW. Tohle všechno zpracovává třístupňová automatická převodovka. Poháněná je pouze zadní náprava. Chevrolet Impala Super Sedan ze seriálu Supernatural měla navíc zakázkový výfuk. Ještě dodám, že bylo vylepšené i samotné odpružení. Podvozek dodala firmaHotchkiss.

Malá ochutnávka seriálu Lovci Duchů / Supernatural.

Specifikace:

🚘 – Chevrolet Impala Super Sedan “Baby” 1967
⛽️ – 8.2 V8 Big Block
💪 – 404 kW / 550 PS

Podobné články

Komentáře

Domů
Blog
Události
Inzerce
Obchod