Nejsvítivější pickup na světě

LED žárovky se stále víc a víc těší větší oblíbenosti mezi jejich uživateli nejen díky nižší spotřebě elektrické energie oproti halogenovým žárovkám. Díky jejich jasně bílému světlu lze za tmy leckdy nabýt dojmu, že vidíte skoro jako ve dne. Mezi lidi, kteří ve tmě rádi dobře vidí, se jednoznačně řadí i YouTuber říkající si „rctestflight„, který si vyrobil světelnou LED rampu složenou z 18 kusů 100W LED žárovek pro svůj vůz Toyota Tacoma.

Celkový výkon sestavy tedy činí 1,8kW a svítivost 216 000 lumenů! Z praktického hlediska je samozřejmě tento světelný extrém v provozu absolutně nepoužitelný. Jeho Tacoma ale není nejsvítivější pickup na světě. Tím je starý Ford F100 z roku 1960, který dostal LED rampu čítající 40ks 100W LED žárovek o celkovém výkonu 4kW a svítivosti neuvěřitelných 480 000 lumenů! Každá žárovka svítí přes čočku a výsledkem je světelný paprsek o úhlu 60°. Světelný paprsek pod tímto úhlem svítí hodně do stran a osvětluje široké okolí, tak se rozhodl svou zástavbu na Toyotu Tacoma osadit do parabolických reflektorů. Světlo je tak více usměrněno před vůz. Pro test ze zvědavosti asi paráda, ale světlo, které dosvítí několik kilometrů daleko, nemá v běžném provozu co dělat. Taky Vás v noci štvou řidiči, kteří Vám svítí do očí dálkovými světly? Představte si proti sobě potkat tohle 😀 Bez nadsázky je to v podstatě pickup se sluncem na zádech!

Chcete-li také v noci lépe vidět, můžete zkusit kvalitní autožárovky od našeho partnera AutaVeStylu.cz. S naším slevovým kódem „drivezone“ získáte -10% slevu na celý nákup!
PS: nezapomeňte k Vašemu nákupu také přihodit nějakou naši nálepku 😉

Ohodnoť článek!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
6
+1
0
+1
0
+1
0
Zdroj
rctestflight YouTube
Odebírat
Upozornění u
guest

3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Petr Václavík
Uživatel
17. 11. 2020 15:53

tohle mi posvitit v noci do oken baraku tak asi vyskocim z kuze

Miroslav Jelínek
Uživatel
25. 11. 2020 21:03

Mám takovej pocit že tenhle borec za mnou jezdí pravidělně když jedu dom z noční 😀

Back to top button

Staň se členem DriveZone komunity!

Pouze přihlášení uživatelé mají přístup ke všem funkcím projektu DriveZone®

SLEVOVÉ KÓDY