Rozhovor: Tomova Corvette

Režim čtení

Náš web není jen o autech, ale hlavně o vás. Po delší době jsem si pro vás připravil rozhovor s Tomášem o jeho Chevroletu Corvette. Tom je velký fanoušek aut. Můžete ho znát především ze srazů. Pokud vaše automobilové srdce patří Corvette nebo Mercedesům, určitě jste o Tomášovi slyšeli. Je aktivní snad ve všech skupinách, které se zaobírají velkými objemy. V jeho garáži parkuje pár zajímavých aut. My se společně na jedno z nich podíváme.

Dobrý den Tome, prozraďte nám, jak jste se vlastně dostal k autům?

Dobrý den. Auta mám rád od malička. Už jako kluka ve školce mě auta brala.

Kolik aut aktuálně vlastníte?

Aktuálně sedm.

Všiml jsem si, že jste velký fanoušek Mercedesů, jak se k vám dostala Corvette?

Je to splněný dětský sen. Mimochodem mám doma dvě. S tou druhou jezdí manželka.

Co je vaše Vette zač?

Jedná se o Chevrolet Corvette šesté generace. Je to verze Z06. Tedy atmosférický sedmilitr s manuální převodovkou. Motor je upravený z 511 koní a 637 Nm na 580 koní a 700 Nm. Jsou zde jiné svody, úpravou prošly i hlavy motoru. Za touto úpravou stojí APX Racing.

Čím je vaše Corvette jedinečná?

Tím, že je to Z06. Jediná verze s manuální převodovkou.

Jak se s takovým autem žije?

Je to Amerika, musí tomu člověk něco odpustit. Corvettu člověk buď miluje jaká je i se svými neduhy, nebo ji nechce vůbec.

Co na své Vette máte nejraději?

Jednoznačně jednoduchost. Udělám si základní věci sám. Oleje, filtry, brzdy a tak dále. Sice ne tak rychle jako servisu, ale aspoň si u toho vypiju kafe.

Představte si, že by jste svou Corvette prodal, dokázalo by ji nějaké auto nahradit?

Jinou Corvette.

Podle všeho nás, čeká doba elektrická. Jak vnímáte elektromobily vy?

Baterky patří do autíčka na ovládání! Co nebere míň jak 10L/100km je rozbitý auto a čtyřválec je polomotor. Jsem prostě stará škola! Řídím se heslem “objem ničím nenahradíš”

Na závěr bych si vás dovolil pozvat na nadcházející akci, kterou Tomáš pořádá. Jde o akci s názvem Mercedesem okolo Tachova a za veterány. Událost začíná už 24.9. Více informací najdeš v našem kalendáři událostí.

Video z posledního srazu Corvette.

Podobné články

Komentáře

Domů
Blog
Události
Inzerce
Obchod