Recenze: To nejlepší z roku 2023

Drivezone-logo
Režim čtení

Recenze jsou neodmyslitelnou součástí našeho magazínu a sociální sítě pro všechny blázny do aut. Naší redakcí projdou jak nová auta, tak ojetá. Rok 2023 pomalu končí, takže je nejvyšší čas na menší ohlédnutí za rokem jako takovým. Rozdělil jsem to do několika kategorií, tak pojďme na to.

Nejčtenější recenze roku:

Největší počet přečtení získala recenze Mazdy 6 třetí generace. Tahle Mazda patří mezi moje největší automobilová zklamání. Nějaký čas mi dělala společnost první generace tohoto modelu a tu jsem si oblíbil, zejména po řidičské stránce. Co se týká této generace, tak to nemohu úplně říci. Atmosférický čtyřválec o objemu 2.5 litru mě mile překvapil. Zbytek už moc ne… Nejspíš jsem čekal víc. Tuto recenzi si přečetlo zhruba 3300 lidí.

Nejlepší hodnocení:

První příčku v této kategorii získala Audi RS6 C6. Získala takřka plný počet bodů. Druhá generace RS6ky je skvělé auto. Sice není dokonalé, ale její nedostatky jí velmi rychle zapomenete. Dvakrát přeplňovaný desetiválec má neskutečný zátah a ještě větší charisma. Tohle není auto, tohle je zbraň! A nejlepší na tom všem je, že se RS6ka tváří jakoby nic. Miluju tenhle charakter starších Audi RS modelů.

Největší nájezd kilometrů:

Naší redakcí sem tam projde nové auto, ale prioritně se zaměřujeme na recenze ojetin. Tento rok se nám povedlo dostat na test Audi A4 z roku 1999. Když jsem usedal za volant, tachometr ukazoval nájezd 426 076 km. Což je bezpochyby největší nájezd ze všech námi testovaných aut.

Největší průměrná spotřeba:

V této kategorii jasně zvítězilo BMW 760i F01. Šestilitrový dvanáctiválec s dvěma turbodmychadly si rád přihne. Zejména při jízdě po městě nebo když se rozhodnete využít všech 544 koní. Moje první nádrž (80 litrů) vydržela 300 km. Když jsem se rozvášnil a využíval celé stádo koní, tak mi palubní počítač ukázal průměrnou spotřebu 29,5L/100 km. Tahle recenze si vyžádala spoustu paliva.

Největší výkon:

Jelikož jsme banda autíčkářů, tak takováhle kategorie zde nesmí chybět. Tady jasně zvítězilo Audi RS6 druhé generace. Pod kapotou RS6ky najdetedvakrát přeplňovaný desetiválec o objemu pěti litrů. Nadopovaný desetihrnek nabízí 580 koní nebo chcete-li 426 kW. Tohle byla recenze při které jsem si splnil svůj klukovský sen. Díky tomu na tuhle recenzi nezapomenu.

Překvapení roku:

Největším překvapením tohoto roku byl Smart ForTwo. Je to tak trochu paradox, ale tohle auto mě překvapilo snad ve všech ohledech. Já jsem měl doposud ze Smartu víceméně srandu. Po ujetí pár kilometrů mi došlo, že ForTwo není špatný auto. Tenhle prcek mi začal dávat určitý smysl.

TOP 3 podle Menežera:

Na závěr jsem si pro vás připravil tři nejlepší recenze podle mých preferencí. Jsou to recenze, které mě bavily ze všech nejvíce. Klidně mi můžete do komentářů napsat, jaké jsou ty vaše. Jsem na to zvědavý.

Na třetí pozici jsem umístil Volvo S90. Já jsem nikdy nebyl velký fanoušek této švédské automobilky. Nicméně tahle S90ka mě velmi mile překvapila. Povedený design, příjemný a prostorný interiér a dobré jízdní vlastnosti. Konečně nějaké Volvo, které mě zaujalo.

Druhá příčka náleží BMW řady 7. Já jsem k automobilce BMW měl velký odpor. Tyto auta mi nikdy nic neříkaly. Jenže pak jsem dostal na recenzi 760i z roku 2009. Chtě nechtě, tohle auto se mi dostalo pod kůži. Sedmička s označením F01 je fajn limuzína, se kterou zažijete i trochu zábavy. Tohle byl první Bavorák u kterého jsem si řekl, že mě jízda s ním baví.

První místo obsadila již několikrát zmíněná Audi RS6. Jak už jsem psal výše, recenze RS6ky byla pro mě splnění dětského snu. Motor má sil na rozdávání, akcelerace je brutální a pokud máte dostatek peněz, tak je to i příjemný společník na každý den. Na dálnici vám jen tak někdo neujede. Kde jenom sehnat peníze a přitom nekrást?

Děkuji za vaší přízeň a za každý jeden lajk nebo komentář. Těším se na další společný rok! Přeji vám mnoho úspěchů v následujícím roce, ale hlavně ať vám to jezdí bez poruch a nehod!

Podobné články

Komentáře

Domů
Blog
Události
Inzerce
Obchod