4-Rotorová Mazda RX-7

Čeština‎ Čeština‎ English English Deutsch Deutsch

Kultovní Mazda RX-7 třetí generace je mokrým snem nejednoho milovníka Japonských aut. Model taktéž přezdívaný RX-7 FD3S se už velmi těžko shání ke koupi. Je jich opravdu málo, jejich cena roste astronomickou řadou a i po tolika letech je to po designové stránce stále nadčasové auto.

Mnoho lidí se modelům RX-7 a pozdější RX-8 spíše vyhýbá, protože jejich pohonnou jednotkou je Wankelův Rotační motor. Spousta lidí se ho bojí, protože jej umí málokdo servisovat a co se týče výdrže a nákladů na opravy je na tom hůře, než dnešní standardně užívané motory. O Wankelova motoru jsme v minulosti psali, náš článek si můžete přečíst na tomto odkaze. Pokud Vás i po jeho přečtení případné zvažování koupě neodradí, jedině dobře! Motor přes všechny jeho neduhy má dosti specifický zvuk, zvládá práci v širokém spektru otáček, kde je maximum u upravených vozů i nad 10 000 ot./min. a např. model RX-8 s motorem o obsahu 1,3 litru produkuje neuvěřitelných 231 koní!

Zpět k tématu, který mě motivoval k psaní příspěvku. V USA majitel jedné moc pěkné RX-7, jménem David Zachary Mazzei, dopřává hodně výkonových úprav, které dělají z jeho vozu neřízenou střelu! Jeho vůz je osazen rovnou čtyřmi rotory (standardní Wankel má jeden) a turbem, do kterého bych dost možná i strčil celou svou hlavu! Na posledním ladění mapy řídící jednotky se maximální výkon zastavil na 950 koních! Určitě to nebude konečné číslo, jelikož majitel vozu touto bestií doslova žije. Níže koukněte na video z výkonové brzdy případně navštivte Instagram Davida 🙂

Video

Instagram majitele

Ohodnoť článek!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
Zdroj
Rob Dahm YouTubeInstagram majitele RX-7
Odebírat
Upozornění u
guest

2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Petr Václavík
Uživatel
27. 10. 2019 17:51

ten zvuk je koulervouci!

Také se podívej na
Close
Back to top button
SLEVOVÉ KÓDY