CARSHARING – sdílení aut mezi lidmi – je to budoucnost?

Režim čtení

Co to vlastně je CARSHARING? Jedná se o službu sdílení aut mezi lidmi. Je to budoucnost automobilismu? Jaké jsou klady a zápory? Pojďme se na tuto službu podívat.

Ve velkých městech je to již klasická služba, kterou lidé hojně využívají. Je několik variací této služby. Auta poskytují firmy či samotní lidé. Auta se předávají na určitých místech či volně na ulicích.. Také se dají půjčovat auta přímo od konkrétních lidí. Bývá na výběr z vícero typů vozů a výbav. Liší se pouze cenou.

Můžete platit za hodiny či za ujeté kilometry. Cena se tedy odvíjí podle Vašeho využití.

Hlavní výhodou je, že platíte pouze svou zápůjčku a žádný servis. Můžete si vyzvednou auto, kde zrovna potřebujete. Zarezervujete si ho přes mobilní aplikaci a můžete jezdit. Nemusíte tak platit žádné další výdaje, které se týkají vlastnictví vozu.

Jsou tu ale i určité nevýhody. Například, že Vámi žádaný vůz nemusí být k dispozici či je od Vás daleko. Nejistota v technickém stavu vozidla, nevíte co se kdy a kde stane a nemůžete v tomto případě nic řešit. Musíte si také naplánovat cestu, pokud si půjčujete vůz pouze na určitou dobu.

U nás je několik firem a společností, které tuto službu poskytují. Jsou to například Autonapůl, HoppyGo, BeRiderapod. Většina jich je dostupná na území města Prahy a Brna.

Za nás je velkým plusem to, že tato možnost půjčit si vůz bez dalších nákladů, podporuje mladé řidiče, kteří nemají peníze na svoje vlastní auto nebo by pro ně bylo zbytečné si svoje auto pořizovat, aby se nebáli řídit a pohybovat se v městském provozu.

Ceny

Ceny se pohybují okolo 500 Kč za 6 hodin a 5 Kč za ujetý kilometr.

Různé společnosti nabízejí různá auta, je možnost vybrat si dle svých preferencí.

A jaký názor na CARSHARINGmáte Vy? Měli jste již možnost CARSHARINGvyzkoušet?

Podobné články

Komentáře

Domů
Blog
Události
Inzerce
Obchod