Toyota MR2 – Legenda z 90. let

Režim čtení

Zlaté devadesátky“.. toto slovní spojení v souvislosti s automobilismem slýcháme čímdál častěji, nezdá se Vám? Není divu. Co se týče automobilového průmyslu byla právě 90. léta největším boomem, kdy většina automobilek konkurovala jedna druhé nehledě na emise, spotřebu a místy až přehnanou míru bezpečnosti, jako je tomu dnes. Nynější auta se tak stávají ve většině případů monotónním, nudným, dopravním prostředkem všedních dní.

To taková Toyota MR2, označovaná jako model (S)W20.. Té ty roky (první model vyjel z fabriky roku 1989) na kráse a ojedinělosti nijak neubraly. EmErDvojce se dodnes přezdívá “Dětské Ferrari” nebo “Ferrari pro chudé“. Křivky má za mě podobné spíše jedné z dalších JDM ikon, a to Hondě NSX. Jen je trošku menší.. No dobře, trošku víc. Paradoxně nejvýkonnější verze díky poměru výkon/váha dokáže NSX ve sprintu porazit. Toyota MR2 je známá svou extrémní přetáčivostí v zatáčkách. Má totiž motor umístěný vprostřed vozu a pohon zadní nápravy. Tím pádem je poměrně snadné ji dostat do smyku a z hlediska této koncepce není vhodná pro slabší povahy. Nejsilnější verze byla určena pouze pro Japonský trh, kde pod kapotou měla dvoulitrový čtyřválec foukaný turbínou o výkonu 182kW (240 koní) při váze 1200kg. Slušný nášup, no ne? 🙂 Pokud se Vám MR2 líbí a zvažujete někdy v budoucnu její koupi, určitě na nic nečekejte. Pomalu ale jistě jich ubývá a tím také rostou poměrně rychle na ceně.

Pojďme si společně vychutnat tuto ne tak často opěvovanou, nicméně přesto unikátní, Japonskou legendu v celé své kráse. Níže ve videu je trochu upravená, ale není to nic přehnaného 😉

Podobné články

Komentáře

Domů
Blog
Události
Inzerce
Obchod