Bentley vyrobí 12 replik vozů Team Blower z roku 1929

Režim čtení

Světoznámá Britská automobilka Bentley se chystá vyrobit 12 replik legendárních vozů Team Blower. V předválečném období byly vyrobeny pouze 4 kusy, které figurovaly ve všech možných závodech. Jeden z nich, s poznávací značkou UU 5872 se dokonce zúčastnil známého závodu Le Mans, kde v roce 1930 značce Bentley pomohl i k vítězství. Kousek s číslem HB 3403 má automobilka dodnes a stále se s ním ukazuje na nejrůznějších automobilových událostech.

Technologie minulosti ruku v ruce s tou dnešní

Při výrobě výše zmíněných replik použije nejen přes 90 let staré technologie, ale i nové jako například 3D skeny. Vůz s označením HB 3403 se má stát stavebním kamenem nové série vozů Blower, který bude připomínat období slávy z dob závodů, kterých se tým čtyř Blowerů zúčastnil. Toto auto bude rozebráno do posledního šroubku, naskenováno 3D skenerem a katalogizováno. Výsledkem bude digitální model vozu. Automobilka se chystá použít 90 let staré formy pro výrobu dalších dvanácti sad totožných dílů z nichž bude složeno 12 fungl nových vozů. Použití staré technologie výroby by mělo však převažovat nad technologií novou. Bentley se chce novými vozy co nejvíce přiblížit originálu, ale i přesto bude ve voze zabudováno pár moderních drobných prvků pro zvýšení bezpečnosti vozu. Ty však nijak nemají zasahovat do designu vozu a pro majitele nebudou ani patrné.

Stavební kámen nových Blowerů bude pak složen zpátky a pokud to bude nutné i zrestaurován. Každý z dvanácti nových kusů bude mít originální čtyřválcový šestnácti-ventilový motor s objemem 4,4 litru, který bude však přeplňován replikou dmychadla Amherst Villiers Mk IV. Srdce vozu má tak být schopno produkovat 240 koní (177kW) při 4200 ot./min. Uznejte sami.. na 90 let staré auto i tak úctyhodný výkon, že?

Blower putující álejí stromů při západu slunce

Výroba nových 12-ti kusů má specialistům divize Mulliner zabrat odhadem 2 roky. Cena nových replik nebyla nikde zveřejněna a dost možná jí ví pouze zájemci, kteří na tyto nádherné kousky netrpělivě vyčkávají.

Podobné články

Komentáře

Domů
Blog
Události
Inzerce
Obchod