Lamborghini Urus od Manhart Performance

Režim čtení

Poměrně nové Italské SUV Lamborghini Urus se dostalo do rukou Německé firmy Manhart Performance, kde se dočkalo hned několika vizuálních a výkonových úprav. Jak už to tak bývá, když si Němci vezmou něco do parády, stojí to vždy za to.. Jako by nestačilo, že Urus je už tak jedno z nejrychlejších vyráběných SUV (641 koní je na SUV podle nás už slušná nálož), vyšponovala výše zmíněná firma výkon vozu na úctyhodných 801 koní!

Urus v sérii zvládá zrychlení z 0-100km/h za 3,6 sekundy. Auto je osazeno 4-litrovým FSI osmiválcem s dvěmi turbodmychadly. Úprava firmou Manhart Performance spočívala primárně v přemapování ECU jednotky (řídící jednotka). Jejich hlavním cílem bylo auto zesílit natolik, aby byli schopni pokořit hranici zrychlení z nuly na sto pod 3,6 vteřiny. K navýšení výkonu jim pomohla i výměna sériového výfukového systému za jiný přesně uzpůsobený nové mapě řídící jednotky. Do vozu byla také namontována jiná turbodmychadla dostatečně dimenzovaná na nový potenciální výkon.

Jak jsem výše zmiňoval, auto se nedočkalo pouze výkonových úprav, ale také došlo i na drobné designové karbonové výstřelky. Od předního lízátka přes prahy, kapotu a zadní difuzor. Auto vypadá ojediněle a mnohem agresivněji než jak jej vyrábí samo Lamborghini.

Lamborghini Urus v sériovém stavu

No.. v Urus v sérii jste už viděli, níže najdete bestii v podání firmy Manhart Performance ze sousedního Německa!

Podobné články

Komentáře

Domů
Blog
Události
Inzerce
Obchod