Meggie Souček a její VW Scirocco

Režim čtení

Jednoho dne, kdy jsme brouzdali Instagramem a hledali vhodný materiál ke psaní pro náš projekt, jsme narazili na jednu hezkou slečnu z Čech, která doslova žije auty. Je jí Meggie Souček a vlastní vymazlený Volkswagen Scirocco. Slečen, které tíhnou k autům je sakra málo (někteří petrolheadi je s trochou nadsázky považují za dar od boha), a tak nám to nedalo a oslovili jsme ji, jestli by se nám o svém mazlíkovi trošku rozepsala v krátkém interview. Meggie souhlasila, a tak se můžete začíst do rozhovoru s ní a samo sebou se podívat i na fotky jejího vozu! 🙂

Ahoj, mohla by jsi nám o sobě něco na úvod říci?

Ahoj, jmenuji se Meggie Souček. Je mi 23 let. Pracuji v dopravní společnosti a zároveň dálkové studuji. Můj největší koníček a zároveň vášeň je moje auto. Představa o nejlépe stráveném volném čase je na dílně se sciroccem.

Jak si se vůbec dostala k autům?

K autům jsem se dostávala postupně časem již od mala. Táta mě bral na nejrůznější autosalony i motosalony, ale samozřejmě se nejednalo o odvětví aut, ve kterém se pohybuji dnes. Na autosalonech se vystavovaly nové sériové vozy, které se aktuálně představovaly jako novinky široké veřejnosti. Motosalony byly zajímavým zpestřením, které mě také velmi přitahovalo a později jsem si také udělala na motorku řidičský průkaz. Od útlého věku jsem hledala zálibu v motoGP, kde byl můj idol Valentino Rossi, kterému jsem fandila. Také F1 neunikla mé pozornosti, kde pro změnu můj favorit byl Lewis Hamilton. Už ze základní školy jsem chtěla jít na automechanika, ale rodina s tímto krokem nesouhlasila. Takže jsem nakonec studovala střední školu s odlišným zaměřením. Kolem 15-ti let jsem chodila na brigádu do autoservisu a začala jsem se mnohem aktivněji pohybovat mezi auty. Učila se na polních cestách řídit a veškeré věci, co k tomu patří. Začala jsem jezdit na tuning srazy, ale samozřejmě to nebyl tuning jaký známe dnes. A svůj skromný projekt jsem začala pomalu realizovat v 18-ti po dokončení řidičského průkazu a zakoupením prvního auta.

A proč zrovna Scirocco?

Volkswagen Scirocco byl můj sen, snad od doby, co přišlo na trh. Ale k věci.. jelikož i mé první auto byl volkswagen, chtěla jsem něco od této automobilky, ale auto, které není tolik vidět na našich silnicích a je tím pádem ojedinělé. Takže můj sen a touha mít něco ojedinělého se spojila a byla jasná volba scirocco. Musím říct, že jsem při výběru barvy byla typický čech a chtěla bílé nebo černé, jiná možnost nepřicházela v úvahu. Ale potom, co mi byl zaslán inzerát dle představ až na jednu vyjímku, tak jsem se na první pohled zakoukala a volba zelené byla jasná.

Říkáš mu nějak?

Všeobecně o něm mluvím jako o Roccu. Ale oslovení jako miláček, láska nebo i plechový mazlík dostává též.

Bylo nějaké upravované auto před ním?

Nevím jestli se dá snížený podvozek, větší kola a milión nálepek, která samozřejmě každá přidávala 5 KW, považovat za úpravu.. 😀 Ale jestli ano, tak jsem upravovala volkswagen golf MK3. Byl to golf roku výroby 1996 s motorizací 1.6, SR, 74 KW v tmavě modré barvě. Dala jsem mu přezdívku Pou, protože měl hradeckou SPZ a známí mu začali, říkat díky H v SPZ Hovňousku, ale to se mi nelíbilo. Vzpomněla jsem si na mobilní hru s hovínkem, o které se člověk musel starat a ta se jmenovala Pou. Od té doby to byl prostě Pou. Můj začátek.. asi jako víceméně každého úpravce aut v té době, začínalo na podvozku od TA Technix a 16″ kolech. Bohužel časem nezbývalo kvůli práci moc času na úpravy a opravy, které byly potřeba. A musel přijít na řadu prodej. Samozřejmě při prodeji vozu jsem to dost obrečela, protože pro mě to byla srdcová záležitost. A všichni nějak doufali, že tato posedlost úpravami mě pustí. Jak je vidět, nepřešlo mě to.. spíš jsem to posunula na vyšší level.

Jaký je s ním tvůj cíl?

Tohle je hrozně těžká otázka. Dělám tento koníček hlavně pro sebe, pro ten úžasný pocit a pro lidi, kteří dokáží uznat tu snahu a práci na něm. Ani nemám přesně stanovený cíl, opravdu každou úpravu dělám podle pocitu, co se mi líbí. Moc neplánuji, ani nemám určitou vizi nebo vzor, jak by měl do budoucna vypadat. Jen chci, aby Rocco byl originál a dokazoval, že i ženy mohou mít cit a um zrealizovat pěknou show car.

Děláš si na něm sama, nebo ho dáváš upravovat?

Chci být u každé úpravy od polepu až po podvozek. Jsem holka, takže na vše nemám sílu. Ale jsem u každého kroku jako lepení polepu, podvozek a jeho neustálé snižování, lakování interiéru, exteriéru i třmenů, výměna světel až po zapojování music. Přiznám věci, u kterých jsem byla jen přítomna nebo dokonce nechala udělat je jen pár. Je to lakování kapoty a nárazníku. I jednou z věcí byla instalace lipa od Maxton design na verzi Scirocca R. Nárazník R-kového scirocco je podstatně mohutnější, takže bylo zapotřebí vymyslet jak lipo nainstalovat a vyvarovat se viditelnosti děr připravených k přichycení lipa k nárazníku a samozřejmě pozdější zkrácení tohoto nainstalovaného dílu. Všechny úpravy jsem si dělala sama s pomocí nebo pod dohledem ,,odborníka” a nebo s radou po telefonu. S dohledem jsem udělala přípravu na lakování, jako broušení a dání do plniče, detailů exteriéru a interiéru. Závěrečný lak jsem nechala na lakýrníkovi. Takže opravdu si myslím i tak činím, že větší radost z úprav má člověk, pokud na tom dělá vlastníma rukama.

Co je na něm doteď provedeno? Celkově nám o něm něco pověz..

Aktuálně úpravy na autě jsou podvozek od značky H&R (výškově i tuhostně stavitelný), disky od značky Quantum44 model S4D. Polep na bokách, lakování lišt interiéru do piano black se zeleným zrnem. Výměna za 2 din rádio. Aktivní subwoofer Pioneer. Lakování znaků do piano black se zeleným zrnem. Další lakování mřížek nárazníků a krytů zrcátek pouze do piano black. Nalakován byl i lipo spoiler pod nárazník od Maxton design do piano black se stříbrným prachem a v neposlední řadě natření třmenů do neon žluto/zelené. V další řadě výměna předních pozičních světel za led a zadních originálních světel za černá led světla s dynamickým blinkrem. Také výměna blinkrů v zrcátkách za dynamické blinkry.

Co na to přítel? Zajímá se také o auta? Podporuje Tě v tom rodina? Přeci jen u žen to není tak časté hobby..

Přítel mě dost podporuje psychicky. Nebo například když jsem potřebovala sehnat zvedák, na který najedu a mohu si sama udělat, co potřebuji. Tak se přítel angažoval a domluvil mi ho. Někdy, když mě přepadne nálada, že už nepojedu na žádné srazy, je on ten který mě dokáže povzbudit, abych neztratila chuť pokračovat v mém koníčku. A ano, přítel se aktivně zajímá o auta. Sám má limitovanou edici 7 (seven), mini coopera s packetem John Cooper Works na vzduchovém podvozku Airrex. Rodina se k tomuto moc nevyjadřuje.

Jaké je Tvé vysněné auto?

Designově mám vybrané auto, ale nedělají ho v motorizaci, kterou bych do budoucna chtěla. Tím vozem je Volkswagen Arteon.

Meggie děkujeme za její čas a rozhovor, dále se pojďme podívat na fotogalerii jejího Rocca!

PŘED a PO (rok 2018 x 2019)

PŘED a PO (přední a zadní světla)

Podobné články

Komentáře

Domů
Blog
Události
Inzerce
Obchod