Michal a jeho Pontiac Firebird

Režim čtení

Pro dnešní interview jsme oslovili našeho věrného instagramového fanouška Michala, který vlastní nádherný Pontiac Firebird. Jsme moc rádi, že s rozhovorem souhlasil! Chcete se o něm a jeho autě dozvědět více? Čtěte dál!

Ahoj Michale! Na úvod se našim čtenářům trošku představ..

Ahoj jmenuji se Michal, je mi 29let a jsem z Chomutova. Momentálně jsem čerstvým tatínkem.

Oslovili jsme Tě v prvé řadě kvůli Tvému nevšednímu autu, řekni nám o něm víc..

Název mého auta je Pontiac Firebird. Jedná se o 3. generaci z roku 1992 s odnímatelnou střechou targa. Mám takové tušení, že tento rok byl poslední, kdy se 3.generace vyráběla. Poté nastoupila generace 4. Určitě každého zajímá, jaké srdce burácí pod kapotou a teď možná pár lidí zklamu. Určitě plno z vás čeká nějaký big block V8, ale tento vůz klame tělem a pod kapotou je 3,1 V6 o výkonu 104kw s 4.st automatem.

Není to žádný trhač asfaltu, ale ten pocit z jízdy, kdy bublá V6, je sundaná střecha a lehká neohrabanost auta na silnici je prostě super. Pro agresivnější vzhled jsou na autě chromová ocelová kola R15 s rozměry pneu 255/60 vpředu a 275/60 vzadu. Auto je více méně sériovka což chci zachovat. Samozřejmě nějaké estetické změny přišly při celolaku, který jsem dodělal v prosinci 2020. Největší změna přišla právě při zmíněném celolaku, kdy se na auto dala červená perleť z vozu Jeep Grand Cherokee trackhawk. Poté už vše bylo jen od detailech, sundaní bočních lišt dveří pro čistější linii auta, nápis firebird na předních blatnících v barvě auta a pár dalších detailů.

Jak jsi k takovému autu přišel?

Začalo to tím, že jsem se chystal prodat motorku a hledal jsem další projekt na dlouhé zimní večery. Tak jsem brouzdal po inzercích a narazil jsem na tohoto krasavce, který hned upoutal moji pozornost. O pár dní později už jsem si pro něj jel.

Proč zrovna tohle auto? Jsi s volbou spokojený?

Vždycky jsem miloval americký káry, a když přišla možnost jednu vlastnit, tak jsem ani moc neváhal. Proč zrovna tohle? Asi právě pro to, že je to auto, který se opravdu moc nevidí a líbí se mi jeho nevšední design z devadesátek s mrkačkami. Kdo by nemiloval mrkačky že? 😀 A jsem s volbou spokojený.

Hádáme, že tohoto krásného Pontiaca nemáš na běžné ježdění.. Co používáš jako daily?

Na běžné ježdění to opravdu není se spotřebou po městě k 20l/100km. Proto mám na běžné ježdění Chevrolet Cruze 2011 1,6 v LPG.  Tím pádem míň propáleno paliva na daily a o to víc propáleno v Pontiacu.

Kolik už jsi do auta investoval času a peněz? Co na Tvé hobby říká rodina?

Času okolo auta trávím opravdu dost buď v garáži nebo každý den koukám na všechna možná fóra a díly, protože se v něm furt hrabu. Kolik sem investoval peněz? No, to raději ani nepočítám, když během 1 roku co ho vlastním jsem stihl udělat celolak, repas automatické převodovky a snad každý měsíc mi chodí z Ameriky nějaké díly. Manželka má s Pontiacem výlety ráda, ale zastává názor, proč se v tom hrabat, když to funguje. Ale stejně si prosadím většinou svoje.

Děláš si vše na autě sám nebo Ti někdo pomáhá?

Jelikož se do všeho s*ru :D, tak si dělám vše sám s občasnou pomocí. Například lakování auta jsem nechal na profesionála s tím, že kompletní přípravu a skládání auta jsem dělal já.

Kde je možné Tě potkat? Jezdíš na nějaké autosrazy? Pokud ano, kterého se zúčastňuješ pravidelněji?

Potkat mě můžete většinou na Chomutovsku. Srazy mám nějaké v plánu, ale bůh ví, jak to dopadne s dnešní situací. Každopádně když to půjde, tak bych chtěl objet různé srazy amerik nebo Classic Drive 5 v OC šestka.

Michalovi moc děkujeme za rozhovor! Níže se už můžete pokochat fotkami jeho amerického ruďocha! Pokud Vy nebo někdo z Vašeho okolí vlastní také zajímavý vůz, dejte nám námět na článek! 😉

Galerie

Videoklip, ve kterém si Michalův Pontiac zahrál

Podobné články

Komentáře

Domů
Blog
Události
Inzerce
Obchod