Nová auta, která nestojí miliony. Nejlevnější auta roku 2021.

Režim čtení

Světový fenomén a postrach petrolheadů zvaný “downsizing” je důvodem vzniku úspornějších aut s maličkými pohonnými agregáty, kde je cílem snížit produkci emisí těchto vozů na nejnutnější minimum. Jestli je to cesta správným směrem by se dalo polemizovat. Otázkou zůstává, které z těchto nových aut si pořídit. Dnes se podíváme na ty nejlevnější auta roku 2021, které si budeme moci koupit. Nebude se však jednat o žádné supersporty vhodné na sprint nebo drift. Budou to malá či středně velká auta vhodná spíše do městského prostředí. Samozřejmě se dají navolit výbavy, které se budou výrazně cenově lišit od těch základních. O těch dnes ale řeč nebude. V cenovém žebříčku půjdeme postupně od dražších vozů po ty nejlevnější.

Škoda Fabia

Cena se pohybuje kolem 450 000 Kč. Škoda označila Fabii jako jeden z nejlepších modelů, které se hodí do města. Samozřejmě žádný přehnaný výkon nečekejme. Jedná se o základní motorizaci benzínového tříválce o objemu 1.0L a výkonu 59 koní. Výbava není špatná, ale také není luxusní. Je to takový zlatý střed.

Nissan Micra

Cenově je o necelých 30 000 Kč levnější než zmiňovaná Fabie. Stojí něco okolo 420 000 Kč. Za tuto cenu nabízí výjimečné funkce jako je například asistent udržování auta v pruhu či asistenta nouzového brždění. Nechybí ani automatická světla či senzor deště. V této cenové relaci je výbava dost přepychová. Základním motorem se stal, obdobně jako u Fabie, litrový benzínový tříválec.

Kia Rio

Cenově se nyní blížíme k 400 000 Kč. Kia nabízí k tomuto vozu 7 letou záruku. Když si trochu připlatíte, tak můžete jezdit na 15″ kolech z lehkých slitin, místo obyčejných “plecháčů s poklicemi“. V nabídce je také dotykový displej, parkovací senzory. Když si zaplatíte Kiu Rio 2, tak dostanete místo litrového atmosférického tříválce přeplňovaný motor o objemu 1,2 litru.

Volkswagen UP

Kromě standardní verze lze zakoupit e-UP či GTI. Nejlevnější je 3-dveřová verze. Ceny se pohybují okolo 380 000 Kč za nejlevnější verze. Můžeme si vybrat benzínový či plynový (CNG) agregát. VW UP je ve své podstatě takový malý bráška Škody Citigo.

Dacia Duster

Obecně tato značka patří mezi ty levnější. Duster se řadí mezi SUV, ale cenově srovnatelné s městskými vozy. Základní a nejlevnější výbavou je Access, má ale několik variací, za které si můžeme připlatit. Není to žádný luxus, ale za tu cenu poslouží svému účelu. Lze ho pořídit již od 350 000 Kč.

Dacia Sandero

Osekanou verzi lze pořídit za 230 000 Kč. Tímto se řadí na vrchol žebříčku nejlevnější auta roku 2021. Tato verze nemá ani rádio natož klimatizaci. Dostupné jsou ale i lepší verze, jen za ně musíme pár tisíc připlatit. K dostání je také modelová řada Sandero Stepway, která vzhledem připomíná Dustera. Tato verze je však o něco málo dražší.

Podobné články

Komentáře

Domů
Blog
Události
Inzerce
Obchod